Usagi w kolorze, Lucky Luke, Muminki, konkurs Christy - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

W ostatnim czasie nie brakowało ciekawych disnejowskich nowości, co spowodowało pewne zaległości na blogu odnośnie innych komiksów. Nadrabiamy zaległości prezentując dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont przykładowe plansze z wybranych wrześniowych nowości. Z wydanych we wrześniu komiksów Disneya przykładowe strony znajdziecie tu i tutaj. Wszystkie komiksy są dostępne z rabatem 30% na egmont.pl

Gratką dla fanów Usagiego Yojimbo będzie jest zaplanowany na 29 września tom Bunraku i inne opowieści, który będzie zawierał całkiem nowe opowieści o króliku-roninie wydawane oryginalnie przez IDW. Komiks jest jednak kontynuacją wcześniejszych przygód, więc powinien być czytany po wieńczących serię Dark Horse'a Ukrytych lub zaplanowanym na przyszły rok 9. tomie Usagi Yojimbo Saga. Format wydania pozostanie bez zmian, ale tym razem historie o Usagim pojawią się w kolorze. Podobnie jak zawsze - serię polecamy ciut starszym czytelnikom. 

Pod koniec września natomiast pojawi się trzeci i przedostatni tom zbiorczej edycji Muminków. W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych albumów, 232-stronicowe tomiszcze będzie zawierało historie o Muminkach autorstwa Larsa Janssona, brata autorki serii, które zostały stworzone na początku lat 60. na potrzeby brytyjskiej prasy. Część historyjek była wydana w Polsce z przekładem Teresy Chłapowskiej, natomiast nowe opowieści przetłumaczył Ernest Kacpercki.

W ostatnim tygodniu października swoją premierę będzie miał wiele razy przekładany trzeci tom humorystycznej serii Piotra Hołoda - Wojtek i Rudy, która została nagrodzona w konkursie im. Janusza Christy. W albumie Wciąż rozrabiają nie zabraknie wielu zabawnych perypetii dwójki chłopców, którzy czas pakują się w różne kłopoty.

Natomiast już od kilku dni w sprzedaży znajduje się siódmy album niezwykłej serii Bereniki Kołomyckiej - Malutki Lisek i Wielki Dzik. W Porządkach bohaterowie muszą zmierzyć się z deszczem, który zalał zamieszkiwaną przez nich dolinę. Po raz siódmy z rzędu autorka dostarcza jesienią album o przygodach sympatycznych zwierząt.

W sprzedaży można już znaleźć także O.K.Corral, czyli 66. album serii Lucky Luke, który oryginalnie powstał pod koniec lat 90. i nigdy wcześniej nie został wydany po polsku. Autorami albumu są Xavier Fauche i Éric Adam, a rysunki wykonał Morris. W komiksie samotny kowboj udaje się do Tombstone, gdzie trafia na środek kampanii wyborczej pełnej niecnych zagrywek.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Wiadomo czy disney xd pl ma zamiar wypuścić legendę of tc. na kanale na youtubie usa pojawiły się klipy, co chyba oznacza że seria jest tam emitowania

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru