Gigant Poleca Extra 2024-03 "Wszystkiego najlepszego, Donald!" - zapowiedź - Artibani, Cavazzano i Faccini

29 maja pojawi się Gigant Poleca Extra poświęcony 90. urodzinom Donalda. Egmont poinformował o tym już w lutym, a teraz zostało ostatecznie potwierdzone, jak będzie prezentować się wydanie. Tom Wszystkiego najlepszego, Donald! będzie liczył 336 stron i zostanie wydany w cenie okładkowej 27,99 zł. Ale czy wszyscy będą zadowoleni z jego zawartości? To już nie jest takie proste pytanie.
Wydanie będzie oparte na najnowszym tomie Lustiges Taschenbuch Enten-Edition, niemieckiej serii poświęconej komiksom z kaczkami.

Problem tego tomu jest dokładnie taki sam, jak wielu innych wydań specjalnych przygotowywanych przez niemiecką redakcję w ostatnim czasie - jest bardzo średni i składa się w dużej części z komiksów znanych czytelnikom, z których co najmniej parę pojawiło się zarówno na niemieckim jak i na polskim rynku w ciągu paru ostatnich lat. Chociażby w tomie znajdą się dwa komiksy narysowane przez Cavazzano, tylko oba były wydane już w Polsce dwukrotnie, a ostatni przedruk nastąpił zaledwie 3 i pół roku temu, na przełomie lat 2020 i 2021.

Nie można jednak powiedzieć, że są to komiksy złe, lecz jest to zbiór różnych standardowych komiksów z Donaldem, jakich wiele ukazało się w Gigantach na przestrzeni ostatnich dekad. W tomie pojawią się też historie Facciniego, Chierchiniego, Michelinego i De Lorenziego. Interesującym elementem może być całkiem nowy 110-stronicowy komiks przygotowany przez Disney Publishing Worldwide z okazji 90. urodzin Kaczora Donalda nad którym pracowali włoscy twórcy. Może ta historia pozytywnie zaskoczy?

W tym roku w Gigancie Poleca Extra pojawi się jeszcze jedno urodzinowe wydanie z Donaldem, a także kolejne detektywistyczne i kosmiczne tomy, a także wydanie o Młodych Skautach. Tymczasem komiksowy dział Egmontu zamierza wydać ekskluzywne wydanie z tej okazji w czerwcu. Natomiast w maju pojawi się też niezwykle ciekawy Gigant Mamut, a także nowe tomy Giganta Poleca i Giganta Poleca Special, o których na razie nie posiadamy dokładnych informacji.  Teraz możecie Giganta Poleca Extra kupić w prenumeracie, w niej cena za 7 tomów to 167,93 zł.

Komentarze

 1. Szkoda że bez rewelacji ale i tak lepsze to pewnie będzie niż te 100 lat Disney wydanie. Bo ta okładka trochę tamta przypomina.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta pierwsza strona podglądu nawet nawet

  OdpowiedzUsuń
 3. Słabiutko, tu są nawet nie reprinty a reprinty reprintów...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za opis numeru. Duża liczba dubli z Giganta, automatycznie eliminuje tą pozycję z mojej listy zakupowej. Miało już nie być dubli w tych komiksach, a jednak są.

  OdpowiedzUsuń
 5. pytanie czy na egmont wysyłają przedpremierowe komiksy czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wysyłają w okolicy premiery

   ten Wszystkiego najlepszego, Donald! dotarł dzisiaj w prenumeracie, czyli prawie tydzień przed premierą

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen