Gigant Poleca Extra 2024-02 "Galaxy IV" - dziś premiera - Mouse Trek, Guerrini i Drużyna Galaxy

Dziś do sprzedaży trafił drugi w tym roku Gigant Poleca Extra będący jednocześnie czwartym tomem Galaxy. 320-stronicowe wydanie o tematyce kosmicznej w sporej części zawiera kontynuacje serii znanych z poprzednich tomów, ale nie tylko. Cena wydania wynosi 27,99 zł. Komiks jest też dostępny na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na 4. tomie niemieckiej miniserii LTB Galaxy, która oryginalnie składała się z 6 tomów.

Z perspektywy stałych czytelników cyklu na pewno najważniejszymi elementami wydania są kontynuacje znanych cykli. W tomie znajdują się trzy ostatnie historie z serii Drużyna Galaxy, komiksu opowiadającego o przygodach Hyzia, Dyzia i Zyzia, z którego pierwsze komiksy wydrukowano w 2. tomie Galaxy. A także druga część drugiego komiksu z serii Mouse Trek, bardzo dobrze ocenianej historii Enny i Periny będącej parodią Star Treka. Kolejne części pojawią się w 5. i 6. tomie Galaxy.

Wydanie natomiast otwiera bardzo ciekawa i bardzo długa historia Nino Russo i Francesco Guerriniego, która opowiada o kosmicznej wyprawie Kaczej Rodziny. Wszystko to z tego powodu, że Sknerus chce uniknąć podatków miejskich. W trakcie wyprawy bohaterowie przeżywają wiele interesujących przygód, w tym podróżują w czasie. Tom natomiast uzupełniają dwie historie, które kiedyś pojawiły się już na łamach wydawanych w Polsce publikacji. 


Warto pamiętać, że w tym tygodniu poza Gigantem Poleca Extra do sprzedaży trafił też nowy tom Giganta, w którym znajdziecie nowy komiks z cyklu o kapitanie Nemo od Artibaniego. Natomiast kolejny tom Giganta Poleca Extra pojawi się w maju i będzie poświęcony urodzinom Donalda. Na ten rok planowana jest też premiera 5. wydania Galaxy. Teraz możecie Giganta Poleca Extra kupić w prenumeracie, w niej cena za 7 tomów to 167,93 zł.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tą okładką tomu z Donaldem? W sensie w poście z dziewiątego kwietnia jest na srebrnym tle, a na stronie prenumeraty egmontu jest na niebieskim tle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co więcej, jak informowaliście o grafiku giganta extra, to tam był donald w czarnej marynarce i na niebieskim tle (Niemcy), a na stronie niemieckiego ltb jest Donald z koniczyną.

   Usuń
  2. Najpewniej w międzyczasie Niemcy zmienili okładkę.
   A co do polskiej wersji - nie wiemy, która wersja jest finalna.

   Usuń
 2. Proszę, niech mi ktoś napisze jak z dostępnością tego jubilueszowego numeru z donaldem na terenie Poznania? Bywam tam przejazdem w drodze do pracy, ale głównie tam nabywam tradycyjną prasę. Sprawdzam na bieżąco w dwóch punktach sieci Relay na Dworcu Głównym i w Avenidzie (liczyłem na zakup tam - kwestia punktów i zniżek) oraz w Empiku w Avenidzie - i nic. Pozostaje mi na razie zakup online np. w Empiku z dostawą do salonu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen