Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - zapowiedź - kapitan Nemo i Kwantomas

Kolejny Gigant Mamut - Podróże małe i duże, który pojawi się w sprzedaży w maju, będzie pod pewnym względem powrotem do samego początku serii, gdy można ją było nazwać czymś w rodzaju podwójnego Giganta.
Majowy tom będzie składał się z komiksów oryginalnie wydanych w dwóch pominiętych w zeszłym roku Gigantach - 573. i 574. Lustiges Taschenbuch, co powinno zadowolić szczególnie fanów historii o kapitanie Nemo oraz Kwantomasie.

Ze względu na to, że tom będzie zawierał komiksy z dwóch tomów wydanych oryginalnie latem poprzedniego roku, siłą rzeczy motywem przewodnim części historii będzie lato i wakacje. Do nich zaliczają się łączące ze sobą komiksy Ferrarisa i Rodriquesa, które opowiadają o wakacyjnej przygodzie Donalda. Nie zabraknie też ciekawie wyglądających historii o Jonesie czy Sknerusie, a także długiej historii Sistiego i Ferraciny o wyścigu samochodowym w Kaczogrodzie.

Jednak czytelnicy chyba najbardziej czekają na inną długą historię. Chodzi oczywiście o drugi komiks z cyklu o kapitanie Nemo. Wydawało się początkowo, że polscy czytelnicy zostaną z dziurą w opowieści, ponieważ pierwszy komiks pojawił się w 2022 roku w 239. tomie Giganta Poleca, a trzeci zostanie wydany w kwietniowym Gigancie, ale tak się jednak nie stanie. Choć druga historia pojawi się miesiąc po trzeciej, to i tak udało się to w miarę rozwiązać. A cykl Pastrovicchio i Artibaniego jest naprawdę wysoko oceniany.

Podobnie jest z komiksami o Kwantomasie od Marco Gervasio, i w majowym Mamucie pojawi się też jedna pominięta historia z cyklu opowiadającego o przygodach złodzieja dżentelmena w Kaczogrodzie lat dwudziestych XX wieku. W tomie znajdą się też kontynuacje dwóch komiksów z wcześniejszych Gigantów - historia kontynuująca Plagę podwyżek z zeszłorocznego Giganta, a także sequel komiksu Na końcu tęczy z 2018 roku.

W maju pojawi się też Gigant Extra z okazji 90. urodzin Kaczora Donalda, w którym prawdopodobnie pojawią się komiksy z jednego z wydań Lustiges Taschenbuch Enten-Edition, 336-stronicowej serii z kaczymi komiksami, a także ostatni tom cyklu Czarodzieje i ich dzieje.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Wow, super pomysł, chociaż mam sentyment do starszych komików. Współczesne tworzone na tabletach mniej mi się podobają wiec bardziej przepadam za archaicznymi historiami:p

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na każdy komiks z Kwantomasem. 👍

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też czekałem na komiks z kwantomasem i się doczekaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 4. A czy ktoś zauważył czy tylko ja że w gigancie mamucie są zawsze krótkie historie a w megagiga są zawsze długie komiksy ja na waszym miejscu bym nie kupował giganta mamuta a przypominam że w zeszłym roku było na odwrót tylko megagiga może w końcu egmont zmądrzeje. Pozdrawiam i dobrego wieczoru Wam życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dobrze że nie jesteś na nikogo miejscu, ani że nikt nie jest na Twoim. Równowaga zachowana. Miłego

   Usuń
 5. Wiadomo coś o drugiej części pamiętników korhonena? I ogólnie o jakimś tomie dodatkowym na ten rok?

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry pomysł. Mamut po latach dublowania treści, wreszcie się na coś przydał. Dwa dodatkowe Giganty, bardzo chętnie przygarnę. Tylko żeby to jakoś przyzwoicie wyglądało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że nie zostaniemy bez drugiej części o Nemo, mimo że trochę nie po kolei wydanej...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru