Gigant Poleca 253 "Sędzia kaczor" - zapowiedź - Andersen, Mottura i Mastantuono

31 maja do sprzedaży trafi czwarty w tym roku tom Giganta Poleca - Sędzia kaczor. W środku wydania znajdziecie 250 stron kaczych i mysich komiksów, w tym historie o tematyce futbolowej. Nie zabraknie też historii cenionych twórców.
Tom będzie kopią majowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch i wyjdzie praktycznie równocześnie z zagranicznym wydaniem.  

Pod względem długości komiksów będzie to tom przypominający bardziej wydania sprzed dekady niż te z lat 90. czy wielu tomów z ostatniego okresu. Ale to, że nie będzie w wydaniu wyjątkowo długich komiksów nie oznacza, że nie ma ciekawych opowieści. Tom otworzy całkiem nowa piłkarska historia narysowana przez Andersena. Później w tomie pojawią się m.in. włoska historia o Donaldzie zilustrowana przez Fecchiego czy komiks o Sknerusie i Kwakerfellerze, w którym najbogatszy kaczor świata wraca wspomnieniami do swoich początków w USA. Historię zilustrował Paolo Mottura.

Fani historii z Rychem będą także zadowoleni, ponieważ komiks Corrado Mastantuono z tą postacią, a także z Donaldem i Diodakiem, pojawi się w wydaniu. Nie zabraknie też piłkarskiej historii o Indianie Goofsie oraz Mordku i Ferdku, a także komiksu o Superkwęku zilustrowanej przez Molinari. Natomiast wydanie zamknie dłuższa historia o Sknerusie od Stabile i Ermettiego, w której Sknerus chcąc udowodnić swoją szkockość wraca do rodzinnego zamku. Interesujący komiks m.in. z występem Matyldy McKwacz.

Warto pamiętać, że w maju pojawi się też niezwykle ciekawy Gigant Mamut złożony z dwóch pominiętych w Polsce tomów Lustiges Taschenbuch, Gigant Poleca Extra poświęcony urodzinom Donalda, a także Gigant Poleca Special o tematyce wakacyjnej. Natomiast najbliższy tom Giganta do sprzedaży trafi już w przyszłym tygodniu i pojawi się w nim m.in. nowy komiks o kapitanie Nemo.  Zarówno Giganta jak i Giganta Extra można obecnie zakupić w prenumeracie.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. W prenumeracie dwa dni temu przyszedł Gigant i Galaxy IV.
  Warto dla premier grubo przed czasem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Oczywiście często to wynika z tego, kiedy tomy wychodzą zagranicą. Np. ten Gigant może nie dojść tak szybko, bo zagranicą będzie wydany prawie równo z premierą w Polsce.

   Usuń
 2. zamowilem to samo w oficjalnym sklepie egmontu na allegro i jeszcze czekam.
  no ale teoretycznie do premiery jeszcze kawał czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. boże co szkodzi żeby zrobić komiks z kwantomasem 1/2024 nic 2/2024 nic 3/2024 też nic no i 4/2024 naprawdę no kiedy wydadzą kwantomasa

  OdpowiedzUsuń
 4. tyle czekałem na zapowiedź z kwantomasem a gigant poleca 4/2024 też nic boże niech egmont się wykaże nawet nie chodzi mi o kwantomasa ale że to jest kolejny tom związany z piłkarstwem nie wiem który ale wiem że ciągle wydają piłkarskie tomy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czekam na komiks z kwantomasem, może pojawi się w gigant poleca 5/2024 ale, jak narazie ma się pojawić w gigant mamut,,Podróże małe i duże ''

   Usuń
 5. To sędzia kalosz czy Kaczor w końcu…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sędzia kaczor

   Usuń
  2. Autor powyższego artykułu napisał że tytuł tego wydania Giganta to Sędzia Kalosz…
   Ale już poprawił

   Usuń
 6. Wiadomo już może co z czwartym tomem Włoskiego Skarbca? Na przełomie wiosny i lata ma się pojawić czyli między majem a czerwcem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4. "Włoski skarbiec" pojawi się najwcześniej w lipcu.

   Usuń
  2. 👍 dzięki

   Usuń
  3. a skoro juz o tym mowa... doda ktos inteligentniejszy ode mnie trojeczke do inducks? :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen