Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru

Dziś do sprzedaży trafił 3. w tym roku i 1034. w historii numer Kaczora Donalda, w którym znajdziecie przedruk pierwszego wydania pisma z 1994 roku z okazji 30-lecia magazynu. Łącznie pismo liczy 100 stron, a obok przedruku znajdziecie też solidną porcję współczesnych historii z kaczkami i myszami. Cena wydania wynosi 19,99 zł.
Standardowa część numeru jest oparta na ósmym tegorocznym Micky Maus. Poza kioskami pismo jest dostępne także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl

Warto przy okazji zauważyć, że jest to pierwszy numer Kaczora Donalda, którego redaktor naczelną jest Jolanta Tomala, redaktorka od ponad dwóch dekad pracująca w wydawnictwie Egmont, także przy wielu disnejowskich tytułach, choć rzadko związanych z kaczkami. Mamy też nadzieję, że to wydanie nie będzie jedyną ciekawą akcją zaplanowaną na ten rok. Tym bardziej, że kolejny numer wyjdzie 24 maja, czyli tuż przed 90. urodzinami pechowego kaczora.

Krótko o komiksach, które znajdują się w wydaniu: szczególnie ciekawie wyglądają dwie najdłuższe historie - otwierające numer Złoto Nibelkuprów Petruchy i Rodriquesa, można się spodziewać, że będzie to ciekawa historia o podróży w czasie zjawiskowo zilustrowana przez hiszpańskiego rysownika, a także Troglodyci są wśród nas, którą stworzyli dwaj cenieni włoscy twórcy - Francesco Artibani i Andrea Ferraris. Dla Artibaniego, którego prawie 100 komiksów wydano w Gigantach, jest to debiut w Kaczorze Donaldzie. Do tego dochodzi wiele krótszych historii, wśród których są nowe komiksy, jak i te stworzone lata temu.

Oczywiście największą atrakcją wydania jest przedruk pierwszego numeru Kaczora Donalda. Pismo zostało odtworzone ze skanów, ale efekt choć nie jest idealny, to jest całkiem niezły. Jedyną większą zmianą jest brak jednej reklamy, a także użycie zupełnie innego papieru. Zdjęcia numeru jak i więcej szczegółów odnośnie przedruku zaprezentujemy w osobnym tekście.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawi się wiele innych publikacji z kaczkami i myszami - Gigant z ciekawym komiksem z kapitanem Nemo i historią Cavazzano o Kwakerfellerze, Galaxy z wieloma świetnymi historiami o tematyce kosmicznej, a także Kaczogród z opowieściami Barksa z początku lat 60.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Już zakupiony egzemplarz, fajnie sie prezentuje, bedzie pamiatka na lata, jak te 30 lat zleciało niewiadomo kiedy....

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja odliczam czas do wyjścia z pracy, żeby pobiec od razu do sklepu jak za dawnych lat po szkole :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o to to dokladnie znam to uczucie heh

   Usuń
  2. Gdzie to można kupić? Byłem w 8 kioskach i nikt tego nawet nie dostał ;(

   Usuń
  3. Dziś w przyosiedlowym małym kiosku miała babka. Ale w dużym saloniku prasowym, gdzie jest wszystko i były giganty i MG- nie było KD. W Kolporterze też nie

   Usuń
 3. ja swoj egzemplarz kupilem w Kerfurze normalnie na stoisku z gazetami zaraz kolo kas i ja wiem tak z 8 sztuk mieli na me oko trzeba szukac po marketach po kolporterach a nuż sie trafi gdzies...

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytając przedruk nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że kiedyś te komiksy były lepsze

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen