Kolejny tom "Czarodziejek W.I.T.C.H." zapowiedziany w katalogu

W tym roku także reedycja Czarodziejek W.I.T.C.H. trochę zwolni, ponieważ w opublikowanym przez Egmont katalogu na drugie półrocze został zapowiedziany jedynie jeden tom. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ seria powoli dobiega końca, choć jeszcze pewnie przez 2 lata kolejne tomy będą trafiać do sprzedaży.

Po zapowiedzianym na czerwiec 13. tomie, w tym roku premierę będzie miał jeszcze tylko jeden tom, w październiku pojawi się 14. wydanie, w którym znajdą się historie zamykające siódmą sagę - Nowe moce. Na ten moment nie są znane szczegóły o liczbie stron i zawartych komiksach, ale można podejrzewać, że w wydaniu pojawią się Powietrze, Energia, Powrót do Kondrakaru, Jedyny ruch, Pułapka i W sercu

Biorąc pod uwagę, ile zostało komiksów do końca, można spodziewać, że całość serii zostanie zamknięta w 20 tomach. Może się ta liczba jeszcze różnić, ponieważ trudno określić, w jaki sposób Egmont wyda finałowe tomy, które nie były już tak ściśle podzielone na sagi, a komiksy z nich były zdecydowanie krótsze.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

Komentarze

  1. Mnie trochę niepokoi kwestia Garfielda. Czyżby rezygnowali z wydawania kolejnych tomów?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen