Marco Gervasio gościem Komiksowej Warszawy!

Marco Gervasio, włoski twórca komiksów Disneya, który polskim czytelnikom jest głównie znany jako autor publikowanej od lat w Gigancie serii Zdumiewający Kwantomas - złodziej dżentelmen, będzie gościem Komiksowej Warszawy! Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie zaplanowanych na 23-26 maja.

Twórca został zaproszony przez wydawnictwo Egmont z okazji 30. rocznicy magazynu Kaczor Donald, a także 90. urodzin Kaczora Donalda. Marco Gervasio od 1997 roku pracuje nad komiksami Disneya, w tym czasie stworzył ok. 250 historii, z czego blisko 100 zostało wydanych w Polsce, głównie w Gigancie Poleca. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych autorów włoskich komiksów Disneya, a jego historie doczekały się dziesiątek wydań zbiorczych na świecie. Zajmuje się nie tylko tworzeniem serii o Kwantomasie, ale pod jego kontrolą jest cały zakątek uniwersum poświęcony Superkwękowi.

Redakcji Kaczej Agencji Informacyjnej jest bardzo przykro, że jakakolwiek informacja o twórczości Gervasio z ostatniej dekady nie znalazła się w notce prasowej wysłanej przez Egmont. Zamiast tego zamieszczono wzmiankę o Gervasio jako współtwórcy serii Czarodzieje i ich dzieje. Co może i jest prawdą, jeśli tak nazwiemy narysowanie 2 rozdziałów 18 lat temu. Cały czas też przypominamy, że warto byłoby wydać po polsku zbiorczo cykl o Kwantomasie, o czym pisaliśmy więcej tutaj.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Komiksowa Warszawa / Disney Publishing Worldwide

Komentarze

 1. Seria o Kwantomasie- marzenie.
  Z reguły bardzo dobre są te historie.

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem calym sercem za. zbiorcze wydanie kwantomasa - niekoniecznie w jakiejs ekskluzywnej wersji, ale chronologicznej i kompletnej. moze przy okazji wizyty Gervasio w Polsce ktos poruszy ten temat na spotkaniu w Warszawie? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Radku czy orientujesz się czy będzie można uzyskać autograf Gervasio? Zapewne tak? :-)

  I pyt nr 2 czy może będzie można uzyskać jakoś rysunek? Może się orientujesz po Jego udziałach w zagranicznych targach/konwentach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autograf - na pewno tak.
   Rysunek - trudno powiedzieć, jakie będą zasady.

   Usuń
  2. No tak, znowu handel. Autograf żeby później sprzedać..

   Usuń
  3. Dlatego właśnie Elon Musk nie daje autografów. Bo wie że ludzie proszą o nie tylko po to żeby później nimi handlować

   Usuń
  4. Nie ma to jak być anonimowym zazdrosnym trollem. Dla informacji mam całą prywatną kolekcję szkiców/rysunków/autogtafów twórców disneyowskich

   Usuń
  5. Łatwo się domyślić skoro nimi handlujesz. Nie ma czego zazdrościć. Nigdy nie zrozumiem jarania się tym że ma się czyjś podpis na papierze czy innym przedmiocie jakby to miało mieć wówczas większą wartość. To jest zarabianie na absurdach

   Usuń
  6. KOLEKCJONUJĘ i czasem sprzedaję. Ty tego nie rozumiesz ale miliony ludzi na całym świecie już tak i się tym "jarają". Czy autografem piłkarza, aktora czy np właśnie Carla Barksa.
   Jeden jara się zapałkami, drugi lalkami a trzeci autografami czy dodatkami do komiksów. Nie widzę w tym nic dziwnego.

   Usuń
  7. Dobrze to zestawiłeś. Wszystko na jednym poziomie.

   Usuń
 4. Mam pytanie czy ten targ coś kosztuje za wejście?

  OdpowiedzUsuń
 5. bomba! panie Radku czy da się uzyskać te historyjki z kwantomasem za jakąś cenę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba szukać archiwalnych Gigantów (lista jest na Inducks, na blogu też się jakaś pojawi wkrótce).

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen