Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

Egmont wystartował z prenumeratą Giganta Poleca Extra! Już teraz za 167,93 zł możecie zakupić prenumeratę składającą się z 7 tomów - 6, które zostaną wydane do końca roku, i pierwszego przyszłorocznego. Przy okazji potwierdzono, że w tym roku ukaże się 7 tomów Giganta Poleca Extra, z których każdy będzie liczyć ponad 300 stron, a poza kryminalnymi i kosmicznymi wydaniami, pojawią się też albumy przygotowane na 90-lecie Donalda. Zaprezentowano też pełny grafik wydań na ten rok.

18 kwietnia pojawi się czwarte wydanie Galaxy. Tom będzie oparty na niemieckiej serii pod tym samym tytułem, a w środku znajdą się kontynuacje cykli dobrze znanych z poprzednich tomów, czyli Drużyna Galaxy i Mouse Trek

29 maja do sprzedaży trafi pierwsze wydanie związane z 90. urodzinami Donalda. Na razie nie znamy jego składu, ale podejrzewamy, że będzie to jedno z zaplanowanych na ten rok w Niemczech wydań Lustiges Taschenbuch Enten-Edition, 336-stronicowej serii z kaczymi komiksami.

18 lipca premierę będzie miało wydanie poświęcone Młodym Skautom. Wszystko wskazuje, że będzie to przedruk pierwszego tegorocznego Lustiges Tascenbuch Enten-Edition. Jest to tom zawierający wiele powtórek, ale też kilka ciekawych komiksów, jak Le Giovani Marmotte in un'indagine da manuale od Nucciego.

13 sierpnia pojawi się  drugie wydanie związane z 90. urodzinami Donalda. Podejrzewamy, że to właśnie będzie także tom Lustiges Taschenbuch Enten-Edition.

Na 6 września zaplanowano premierę siódmego wydania Agentów i detektywów. Tom będzie najpewniej zawierać komiksy z szóstego tomu niemieckiego Crime, w tym 185-stronicową historię Silvii Ziche, Il grande splash, a także doskonale oceniany komiks Faraciego i Cavazzano o myszogrodzkich policjantach Topolino, Manetta e... gli ultimi dell'anno.

Natomiast 30 października pojawi się piąte wydanie Galaxy. W tomie najprawdopodobniej znajdą się komiksy z piątego wydania niemieckiej serii pod tym samym tytułem, w tym kontynuacje cykli dobrze znanych z poprzednich tomów, czyli Kronik z kosmogranicy i Mouse Trek

Na listopad i grudzień nie jest planowana premiera jakiegokolwiek tomu, natomiast pierwsze przyszłoroczne wydanie pojawi się 17 stycznia 2025, lecz na razie nie ustalono, co w nim będzie.

Cena poszczególnych tomów ma wynosić 27,99 zł i każdy z nich ma być wydany tak jak wszystkie dotychczasowe kryminalne i kosmiczne wydania - w formacie A5, czyli 14 na 21 cm. W prenumeracie natomiast średnio za jeden tom zapłacicie 23,99 zł. Łącznie w tej cenie dostaniecie co najmniej 2100 stron komiksów, choć pewnie ostatecznie trochę więcej, bo tomy będą liczyć między 320 a 336 stron.

W połączeniu z ostatnią zapowiedzią Giganta Poleca Special, wygląda na to, że właśnie do tej serii przeniesiono wydania 256-stronicowe związane z świętami i porami roku. Więc pewnie to właśnie tam pojawią się w tym roku albumy poświęcone Wielkanocy, wakacjom, Halloween i świętom Bożego Narodzenia.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Egmomt Ehapa

Komentarze

 1. W prenumeracie drożej, niż standardowy rabat 30%? zawsze miałem łeb do interesów, cytując klasyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale masz dostawę do domu i nie musisz pamiętać o tym, kiedy zamówić.
   Wydawnictwa publikujące mangę tak działają od lat, choć one najczęściej dorzucą coś gratis, jakąś zakładkę czy inną drobnostkę.

   Usuń
 2. Z jednej strony fajnie, że wiemy co będzie, a z drugiej trochę przytłaczająca jest liczba serii jakie egmont chce wydawać jako gigant extra. Ja rozumiem, że robienie sześć Agentów i detektywów rocznie, jak w Niemczech się nie opłaca, ale nie dość, że dają Młodego Donalda, to teraz chcą jeszcze Enten-Edition wydawać (nie mówię, że to złe komiksy, po prostu mogliby najpierw skończyć jedno). Mam nadzieję, że będą wydawać dalej ten premium+/young comics. Ale ogólnie to miło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro wydania okolicznościowe (lato, święta itd.) zapewne będą w specialach, to czekam aż zaczną wydawać ltb advent

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam się cieszę! Wszytskie kupię 😁😁😁

  OdpowiedzUsuń
 5. A dlaczego obcięto EXGTA z 8 do 7 tomów rocznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tomy wielkanocny, wakacyjny, halloweenowy i świąteczny zostały przeniesione do Special - czyli w sumie będzie tych "starych extra" 11 sztuk w tym roku

   Usuń
 6. Przeniesiony został "tytuł", co nie zmieia faktu

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeniesiony został "tytuł", co nie zmienia faktu, iż okrojono serię z 8 do 7 tomów. SPECIAL z kolei jest osobnym wydawnictwem/serią. Pytam więc ponownie kogoś ( pana Radka ), co sie stało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem o co chodzi z przeniesieniem "tytułu"?

   Usuń
  2. Spada zatem sprzedaz, skoro jest 7, a nie 8 wydań.

   Usuń
  3. Spada sprzedaż, więc zwiększają liczbę gigantów na rok, ciekawa logika

   Usuń
  4. Nic nie zwiekszaja, SPECIAL byl w planach juz wczesniej

   Usuń
  5. Dostaniemy w tym roku:
   - po 2 tomy Galaxy i Agentów (tempo zostaje to samo co było)
   - 2 tomy serii na 90-lecie
   - tom o Młodych Skautach
   - 4 tomy sezonowe jak ostatnio (wielkanoc, lato, halloween, święta), które gdyby nie podział serii byłyby w Extra.
   To jest chyba więcej niż rok temu, a to wszystko są wydania, które wyszłoby w serii Extra, gdyby Egmont nie rozdzielił jej na 2 osobne (extra+special)

   Usuń
 8. Czy dzisiaj dostaniemy zapowiedź MegaGiga??

  OdpowiedzUsuń
 9. Trochę rozczarowujące wydanie na 90 lecie kaczora Donalda. osobiście liczyłem na coś podobnego do jubileuszu Sknerusa McKwacza - twarda oprawa i kredowy papier.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są wydania, które przyszykował prasowy dział Egmontu. Ostatnio na rocznicę Sknerusa nie mieliśmy praktycznie nic (poza zwykłym Gigantem).
   Z tego co mi wiadomo, to komiksowy dział Egmontu też coś szykuje, ale o tym dowiemy się w najbliższych tygodniach.

   Usuń
  2. Super! To pozostaje czekać na dalsze informacje:)

   Usuń
 10. 90 lecie Donalda i Skauci na pewno wylądują na mojej liście zakupowej! Super, że jest spis wszystkich tegorocznych wydań.

  OdpowiedzUsuń
 11. super! niemoge się doczekać wydania z galaxy 4

  OdpowiedzUsuń
 12. Super wieści ale prenumerata kompletnie nieopłacalna jak dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim zdaniem fajnie że przenieśli to okazyjnie komiksy typu halloween, boże Narodzenie itp na gigant poleca special bo zawsze mi coś nie pasowało z tym że komiksy o agentach są w tej samej seri co komiks o wielkanocy tylko nie rozumiem dlaczego młody Kaczor Donald jest w gigant poleca special a nie w extra.

  OdpowiedzUsuń
 14. W prenumeracie 24 zł za numer, w dodatku nie do końca wiadomo, co w nim będzie. Dziękuję, postoję, kupię taniej. We własnej firmie marketingowców Egmontu już bym pogonił.

  OdpowiedzUsuń
 15. Panie Radu kiedy okładka i skład giganta poleca 4/2024?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru