Kaczogród Carla Barksa 24 "Walka o status" - przykładowe strony

Za trzy tygodnie,  24 kwietnia do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Walka o status i inne historie z lat 1962-1963, z którego już dziś przedstawiamy przykładowe strony.  Będzie to kolejne wydanie zawierające komiksy z okresu, którego można nazwać renesansem Barksa, w tym historię uważaną za jedną z najlepszych w karierze. Cena 240-stronicowego tomu wyniesie 89,99 zł i już go można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Lata 60. w karierze Barksa stały pod znakiem Magiki, a w tym tomie pojawią się dwa długie komiksy z nią, Twarde jak szkło, historia o niezniszczalnym skarbcu, najlepiej oceniana opowieść Barksa z lat 60., oraz Odyseja miliardera, komiks z dziwnymi kwadratowymi ramkami. Jednak równie ciekawym elementem tomu będzie tytułowy komiks, w którym po raz pierwszy pojawił się pasiasty rubin. Tom uzupełnia solidna porcja krótszych historii z Donaldem, większość z nich już wcześniej pojawiła się w Polsce, ale Log Jockey, komiks z debiutem Kaczora "Krzywodzioba" Fiskata, kuzyna Donalda, nie.

Łącznie do końca 30-tomowej kolekcji pozostało już tylko 7 tomów do wydania. Więcej informacji o serii można znaleźć w tekście, który dostępny jest na blogu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. 7 tomów to 1/5 tej Kolekcji, więc jeszcze trochę. Do końca 2025 jeszcze wszystko może się wydarzyć. Ale zawsze jest lepiej niż gdy zaczynaliśmy w 2018 roku. Ja tylko pomarudzę, że minęło 3 lata, będą kolejne Igrzyska Olimpijskie, ale tomu ze Zniczem Olimpijskim to Egmont nie przesunie, tylko wyda dopiero 3 miesiące po imprezie. Słabo.

    OdpowiedzUsuń
  2. 7 tomów to nie 1/5 tej kolekcji. Od dawna ubolewam nad tym, że Polak to malkontent, ale cóż - taka nasza narodowa cecha, wynik pewnych wydarzeń historycznych etc. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale to zlecialo.... a pamieta czowiek jak oczekiwal 1 tomu i poczatku przygody z kolekcją Barksa...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru