Kolejny komiks Disneya od Marvela - połączenie Wolverine'a i Donalda!

Marvel nie zwalnia z Disneyem! W czerwcu pojawi się komiks z Sknerusem od Marvela, o którym więcej pisaliśmy tutaj, a który możecie zamówić w Atom Comics i Azylu Komiksu. Natomiast na 31 lipca Marvel właśnie zapowiedział Marvel & Disney: What If...? Donald Duck Became Wolverine, czyli komiks, w którym dowiemy się, co gdyby pechowy kaczor stałby się Wolverinem.

Zgodnie z zapowiedzią komiks ma być one-shotem, który stworzy dwójka włoskich twórców kojarzonych od lat związanych z komiksami Disneya. Za scenariusz będzie odpowiedzialny Luca Barbieri, scenarzysta m.in. paru komiksów z serii Czarodzieje i ich dzieje, natomiast komiks zilustruje Giada Perissinotto, rysowniczka wielu historii z kaczkami znanych z Gigantów, a także komiksów i ilustracji z W.I.T.C.H. Wariantowe okładki numeru stworzą Ron Lim, Peach Momoko i Phil Noto. 

Komiks ma się rozgrywać w alternatywnym uniwersum łączącym najsłynniejsze elementy Marvela i Disneya. W niedalekiej przyszłości Piotruś-Skull zmienia Kaczogród w pustkowie pozbawione bohaterów, jedynie stary Kaczor Donald może odwrócić losy bitwy, ale od walki woli drzemkę i szarlotkę od babci. Ale kiedy Miki-Hawkeye i Goofy-Hulk pukają do drzwi, Wolverine-Donald musi dokonać wyboru. Czy podróż w głąb pamięci sprawi, że były bohater postanowi uratować świat?

Na ten moment nie wiemy, ile komiks będzie liczył stron, a także w jakiej cenie zostanie wydany. Możemy się jednak spodziewać, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa od Marvela i Disneya. Jaki chcielibyście jeszcze zobaczyć Marvelowo-Disnejowski crossover?

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Marvel Comics

Komentarze

  1. Ja chciałbym zobaczyć crossover Marvelowo--Disnejowski ,że Superkwęk spotyka Avengers .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen