Kaczogród Carla Barksa 24 "Walka o status" - dziś premiera

Bracia Be i Magika de Czar kontra niezniszczalne szkło! Dziś do sprzedaży trafił kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Walka o status i inne historie z lat 1962-1963. Jest to wydanie przedstawiające potężną dawkę komiksów z okresu, który można nazwać renesansem Barksa, w tym historię uważaną za jedną z najlepszych w karierze. 240-stronicowy album kupicie m.in. na Egmont.pl.

Lata 60. w karierze Barksa stały pod znakiem Magiki, a w tym tomie znajdziecie dwa długie komiksy z nią, Twarde jak szkło, historia o niezniszczalnym skarbcu, najlepiej oceniana opowieść Barksa z lat 60., oraz Odyseja miliardera, komiks z dziwnymi kwadratowymi ramkami. Jednak równie ciekawym elementem tomu jest tytułowy komiks, w którym po raz pierwszy pojawił się pasiasty rubin. Tom uzupełnia solidna porcja krótszych historii z Donaldem, większość z nich już wcześniej pojawiła się w Polsce, ale Kaczor z lasu, komiks z debiutem Kaczora "Krzywodzioba" Fiskata, kuzyna Donalda, nie. 

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Jest to już 24. tom serii, więc do końca zostało już tylko 6 tomów, o czym więcej informacji znajdziecie tu. Można podejrzewać, że ostatni album zostanie wydany na koniec 2025 roku. Na lipiec została zapowiedziana premiera Korona Majów i inne historie z roku 1963, w którym pojawi się m.in.  The Case of the Sticky Money, kolejna potyczka z Sknerusa z Braćmi Be, Lost Beneath the Seal, opowieść o poszukiwaniu pierwszej dziesięciocentówki, więcej o tym tomie pisaliśmy tutaj.

XXIV TOM - Walka o status i inne historie z lat 1962-1963
Liczba stron: 240, Stron komiksów: 223,5 (w tym 116,5 premierowych)

  • Dodatki:
  • Czy Sknerus to snob?  - 3 strony - artykuł
  • Kto jest kim w Kaczogrodzie - 1 strona - artykuł
  • +6 okładek
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen