Kaczogród Carla Barksa 25 "Korona Majów" - już w lipcu!

Jutro do sprzedaży trafi nowy tom serii Kaczogród. Carl Barks, w którym znalazła się zapowiedź kolejnego wydania z cyklu. Egmont nie zwalnia tempa, ponieważ już w lipcu pojawi się Korona Majów i inne historie z roku 1963, czyli 25. tom 30-tomowej kolekcji, w którym znajdziecie kolejną solidną porcję kaczych opowieści.

W tomie znajdzie się tytułowa opowieść, w której Sknerus i reszta bohaterów rusza w poszukiwania miasta Majów, ale nie będzie to zaledwie pierwsza z 5 długich opowieści, które zostaną opublikowane w wydaniu. Poza tym pojawią się The Case of the Sticky Money, kolejna potyczka z Sknerusa z Braćmi Be,  Lost Beneath the Seal, opowieść o poszukiwaniu pierwszej dziesięciocentówki i dwie historie z Magiką - For Old Dime's Sake i Isle of Golden Geese. Równie ciekawy element wydania będą stanowić krótsze opowieści, w tym przedruk Golono, strzyżono, komiksu znanego zarówno z 1. jak i 1001. Kaczora Donalda, czy polska premiera historii The Invisible Intruder, pierwszego komiksu, w którym wspomniano, że Sknerus był pucybutem.

Więcej szczegółów można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji, która dostępna jest na blogu. Do końca kolekcji zostało już tylko sześć tomów, więc można podejrzewać, że ostatni album zostanie wydany na koniec 2025 roku. W tym tygodniu powinien pojawić się katalog Egmontu, w którym powinny pojawić się też nowe informacje o komiksach Disneya.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont  / Disney Publishing Worldwide

Komentarze

  1. Czekamy na nowe informacje

    OdpowiedzUsuń
  2. To nie jest "Golono, strzyżono", tylko "Fryzjer Doskonały". Nie wiem czemu nie szanujesz tradycji przekładu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen