Klasyczne baśnie Disneya 11 "Księga dżungli" - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafiła kolejna adaptacja filmu animowanego Disneya z cyklu Klasyczne baśnie Disneya. Egmont powrócił do regularnego wydawania tej serii, a tym razem w ramach niej wydano Księgę dżungli, komiks oparty na klasycznym filmie Disneya z 1967 roku, ostatnim, który powstawał za życia Walta Disneya. Wydanie można też kupić na Egmont.pl

W 56-stronicowym albumie znalazł się komiksu Fallberga i Hubbarda, który powstał pod koniec lat 60., tuż po premierze filmu. Autora rysunków możecie kojarzyć z komiksów z pierwszych komiksów z Dziobasem. Komiks jednak był wielokrotnie zmieniany, najpierw w latach 90. dostosowano go objętościowo do innych adaptacji filmów Disneya, a teraz w ramach tej wersji został cyfrowo zremasterowany. Jednak nigdy wcześniej nie pojawił się po polsku.

Najpewniej w tym roku pojawi się jeszcze jeden lub dwa albumy z serii. Dokładne informacje znajdą się w katalogu wydawnictwa Egmont, który jeszcze pod koniec tego miesiąca ma zostać udostępniony. Egmont wydaje także mangi nawiązujące do filmów Disneya, w czerwcu pojawi się mangowa reinterpretacja Pięknej i Bestii.


Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen