Gigant Poleca 252 "Nautilus powraca" - dziś premiera - Artibani, Pastrovicchio i Cavazzano

Dziś do sprzedaży trafił 252. Gigant Poleca - Nautilus powraca. W wydaniu powrócą bohaterowie ze znanego czytelnikom cyklu, ale to niejedyna atrakcja, nie zabraknie też komiksu zilustrowanego przez maestro Giorgio Cavazzano i wielu innych ciekawych historyjek. Tom kupicie też na Egmont.pl
Wydanie jest kopią kwietniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch

Wydanie otwiera trzeci komiks z kapitanem Nemo, cyklu tworzonego od paru lat przez Artibaniego i Pastrovicchio, z którego pierwszy komiks pojawił się w 2022 roku w 239. tomie Giganta Poleca.  Natomiast co się stało z drugim komiksem? Pojawi się za parę tygodni w Mamucie. W ten sposób w lekko niechronologiczny sposób polscy czytelnicy poznają tę doskonałą włoską serię. A z tego co wiadomo, to Artibani i Pastrovicchio w najbliższym czasie zamierzają kontynuować opowieść w kolejnych historiach.

Komiks narysowany przez Giorgio Cavazzano to 40-stronicowy komiks ze scenariuszem Fontany, którego głównym bohaterem jest Kwakerfeller. W komiksie nie brakuje retrospekcji pokazujących przeszłość bogacza. Poza tym w tomie znajdziecie się wiele krótszych komiksów, w tym niezwykle zabawną historię z Diodakiem od Facciniego, opowieść z Donaldem i Dziobasem od Salagniniego i Pisapy, a także komiks opowiadający o starym kaczogrodzkim kinie, który stworzyli Sarda i Cesarello.

 W tym tygodniu pojawi się jeszcze Gigant Poleca Extra z solidną porcją komiksów o tematyce kosmicznej. Natomiast już w tym momencie wiemy, jakie komiksy pojawią się w kolejnym tomie standardowego Giganta, którego premiera jest zaplanowana na 31 maja. Kalendarz wszystkich publikacji znajdziecie tutaj, natomiast prenumeratę możecie zakupić tu.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Dzięki za artykuł. ale drugi tom o Nemo pojawi się w Mamucie a nie Megagiga :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy tylko w moim tomie Giganta są chamskie, różowe plamy? Spójrzcie na białą stronę przed pierwszym komiksem, zaraz na początku, na stronę 21 czy 29. Też tak macie??

    https://imgur.com/a/q6CHVI9

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen