Gigant Poleca Extra 2023-01 "Galaxy II" - dziś premiera - Mouse Trek, Drużyna Galaxy i Mottura

Powracamy w kosmiczne klimaty! Mniej niż pół roku po premierze pierwszego Galaxy do sprzedaży trafił drugi tom i podobnie jak pierwszy zawiera ponad 300 stron komiksów o tematyce science fiction, w tym zakończenie jednej z historii z pierwszego tomu. Cena okładkowa wynosi 24,99 zł, a tom można kupić także z rabatem na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na 2. tomie niemieckiej miniserii LTB Galaxy, która oryginalnie składała się z 6 tomów. 

Najważniejszym elementem tomu jest trzecia a zarazem ostatnia część komiksu Mouse Trek, doskonałej satyry Star Treka i innych franczyz SF, której dwie pierwsze części zostały wydane w pierwszym tomie Galaxy (dostępnym nadal w sprzedaży). Choć z punktu widzenia polskiego odbiorcy dzielenie komiksów na części w tego typu wydaniach może do końca nie mieć sensu, to jednak jest to po prostu kopia pomysłu niemieckiej redakcji. Na szczęście tym razem nie skończyło się to urwanym komiksem, a pół roku pomiędzy tomami to też nie jest najgorszy wynik.

Jednak nie jest to jedyny ciekawy komiks, który znalazł się w wydaniu, ponieważ sporą część tomu zajmują komiksy z serii Drużyna  Galaxy, cyklu opowiadającego o przygodach Hyzia, Dyzia i Zyzia walczących ze złem w kosmosie. W tomie znalazła się też dość nowa historia o Sknerusie stworzona przez duet Artibani i Mottura, twórców odpowiedzialnych za m.in. kaczego Moby Dicka, a także dwie interesujące komiksy rozgrywające się w kosmosie, które parę lat temu były już wydane po polsku. 

Z informacji, które uzyskaliśmy od redakcji Giganta, wynika, że w tym roku pojawi się 8 tomów Giganta Poleca Extra, a kolejny z nich, o tematyce wielkanocnej, będzie miał premierę już 3 marca. Natomiast jeszcze w tym tygodniu do sprzedaży trafi Gigant z rocznicową opowieścią o Sknerusie McKwaczu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Ciekawie kiedy czy wogule bedzie 3 część

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest spora szansa ale prawdopodobnie nie w tym roku.

   Usuń
 2. Czy ma być jakiś gigant w lutym

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ma być kolejna część Mouse trek ponieważ tą nową czenść zakończyła się jakby miała być

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru