Disnejowskie mangi w 2023: kolejny Stich, Miasteczko Halloween i Twisted Wonderland

Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu, z okazji premiery pierwszych disnejowskich mang poinformował, jakie disnejowskie tytuły mangowe pojawią się w tym roku w ofercie wydawnictwa Egmont. Części zapowiedzi można było się spodziewać, choć jest pewne zaskoczenie.

Kolejnym disnejowskim tytułem, który zostanie wydany przez Egmont, będzie mangowa adaptacja filmu animowanego Tima Burtona i Henry'ego Selicka - Miasteczko Halloween (The Nightmare Before Christmas). Na razie wydawnictwo zapowiedziało wydanie jednotomowej mangi Jun Asuki, choć powstało więcej mang opartych na filmie, który w tym roku będzie obchodził 30-lecie, chociażby Mirror Moon i Zero's Journey, więc pewnie są szanse, że jeżeli ten tytuł się sprzeda, to pojawią się też inne mangi związane z Miasteczkiem Halloween.

Natomiast w sierpniu i grudniu pojawią się dwa tomy mangi opartej na grze mobilnej Disney Twisted-Wonderland. Najprawdopodobniej chodzi o trzytomową serię Disney Twisted-Wonderland The Manga: Book of Heartslabyul, którą stworzyli Wakana Hazuki i Sumire Kowono. Opowiada ona o nastolatku, który trafia do szkoły w magicznym świecie Twisted Wonderland. Choć w tytule nie występują żadne postaci z filmów Disneya, to jest on pod wieloma względami inspirowany postaciami złoczyńców z disnejowskich produkcji.

Egmont będzie oczywiście kontynuował Samuraja i Sticha. Trzytomowa seria Hiroto Wady opowiada o przygodach Sticha w alternatywnym uniwersum, gdzie nie trafił na Hawaje, lecz do średniowiecznej Japonii. Już zapowiedziano, że drugi tom pojawi się 26 kwietnia, a najpewniej trzeci i ostatni tom trafi do sprzedaży pod koniec roku.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Tokyopop

Komentarze

  1. Jakby ktoś chciał pobrać grę Twisted Wonderland po angielsku to można to zrobić przez Qooapp

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Słaba jakość przykładowych plansz kolekcji Cavazzano + WYJAŚNIENIE EGMONTU

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici