Kaczogród Carla Barksa 20 (4) "W krainie kangurów" - zapowiedź

26 kwietnia Egmont domknie wydawanie najstarszych komiksów Barksa, ponieważ na ten dzień została zapowiedziana premiera ostatniego niewydanego tomu kolekcji zbierającego historie z lat 40.  Kaczogród. Carl Barks - W krainie kangurów i inne historie z lat 1946-1947  będzie liczył 232 strony i w przeciwieństwie do innych wydań zawierających komiksy z początku kariery Barksa, nie zabraknie w nim przygodowych historii. Cena okładkowa tomu wyniesie 89,99 zł i już jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl

Choć Barks już wcześniej pracował nad dłuższymi historiami, ale to właśnie w 1947 roku zaczął regularnie tworzyć przygodówki na podobnym poziomie jak przez resztę kariery. W tym tomie pojawią się cztery - tytułowy komiks o podróży kaczorów do Australii, Maharadżę Donalda, przedrukowanego w Polsce po prawie trzech dekadach, rozgrywającą się w Ameryce Środkowej Volcano Valley i historię o grasującym na Karaibach duchu, The Ghost of the Grotto. Dodatkowo pojawi się solidna porcja ten-pagerów, w tym jeden niewydany wcześniej w Polsce, i jeden z najdziwniejszych komiksów Barksa, Donald Duck's Atom Bomb

Więcej informacji można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji, która dostępna jest na blogu. Szczegółową rozpiskę komiksów znajdujących się w tomie znajdziecie tutaj. Prawdopodobnie w tym roku pojawią się dwa kolejne tomy kolekcji, ale będą to już wydania zawierające komiksy z lat 60. Na kwiecień Egmont planuje też publikację innych komiksów Disneya, ale o tym w kolejnych tekstach.


 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Dobrze, nie ma opóźnień. Jadą świry. Szkoda, że nie przyspieszyli swego czasu wydawania do 5 tomów rocznie. Teraz już raczej nie ma na to szans, ale może uda się utrzymać tempo 4 tomów. I oby tak się stało bo wydaje mi się, że nastąpiło powolne wysycenie rynku kolekcją i ludzie kupują coraz mniej, wyższa cena nie pomaga. Mam nadzieję, że Egmont dociągnie kolekcje do końca, bo komiksy rysowane przez Jippesa do scenariuszy Barksa są super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie prawue 2/3 kolekcji zostało wydane to 10 (nie licząc zapowiedzianego) raczej dociągną? Wysycenie rynku,? Odnoszę wrażenie, że to nigdy nie była seria o jakiejś nadzwyczajnej sprzedaży. Kolejne tomy kolekcji rozchodzi się wśród co bardziej gorliwych fanów i na tym tyle. Trochę szkoda tej ceny. Mogli wytrzymać i nie podnosić ceny aż o tyle...

   Usuń
  2. "Kaczogród Carla Barksa" nadal jest jedną z najlepiej sprzedających się serii komiksowych Egmontu. W ostatnim roku najlepiej sprzedający się tom znalazł się na 23. miejscu wśród ponad 300 tytułów wydanych przez Egmont (i tysięcy tytułów z wcześniejszych lat).
   Seria nie jest wydawana szybciej, ponieważ zamiast tego na rynek są wprowadzane inne tytuły z kaczkami i myszami.
   Cena - powiem szczerze. NAJMNIEJSZY WYMIAR KARY. Ceny komiksów Egmontu podrożały od 20 do 50%, więc serio mogło to się skończyć jeszcze wyższą ceną. Na szczęście dzięki dobrej sprzedaży, tak się nie stało.

   Usuń
  3. Podwyżka ceny okładkowej z 69,99 na 89,99 to i tak jest prawie 30% podwyżki.... Wydawanie tego jeszcze w wyższej cenie to był koniec dla tej serii.

   Usuń
  4. W kontekście ceny, warto też zwrócić ile tutaj dostajemy stron w przeliczeniu na np 1 zł w porównaniu z innymi komiksami dostępnymi na rynku. Ostatnio zrezygnowałem z kupna kilku tytułów, jak sobie zdałem sprawę że wychodzą ponad 2 razy drożej niż kaczogród.

   Usuń
 2. Dobrze, ze choć taki kangur na okładce…

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela