Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 9 - zapowiedź

Komiksowy dział Egmontu udostępnił zapowiedzi na maj przyszłego roku, a wśród nich znalazł się dziewiąty tom Czarodziejek W.I.T.C.H.., który zadebiutuje 31 maja. Czytelników jednak może zszokować cena, która wyniesie aż 149,99 zł, choć warto zaznaczyć, że będzie to wydanie grubsze niż większość poprzednich tomów i będzie liczyło aż 504 strony. W przedsprzedaży możecie zamówić je z Egmont.pl.  

W tomie znajdą się komiksy oryginalnie wydane w numerach 87-112 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy grudniem 2006 a lipcem 2007. Jest to jednocześnie pierwsza połowa piątej sagi W.I.T.C.H., czyli Magicznej księgi, składającej się łącznie z 15 komiksów. W tomie pojawi się osiem pierwszych historii, czyli Pomiędzy jawą i snem, Jednak magiczne, Poza kontrolą, Oko księgi, Inna muzyka, Jeszcze jeden uścisk, Dzień później i Zagadka.

Na ten moment nie zostały podane szczegóły odnośnie kolejnych tomów serii, ale podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier potwierdzono, że Czarodziejki W.I.T.C.H. nadal będą wydawane co mniej więcej kwartał. Więc można się spodziewać, że gdzieś w okolicach sierpnia lub września pojawi się dziesiąty tom, w którym pojawią się komiksy zamykające piąty cykl.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Przecież tom 4 też miał ponad 500 stron a nie kosztował ponad dwa razy tyle co pozostałe tomy… Ja wiem że jest inflacja itd wszystko się zmienia, ale Egmont w tym momencie oszalał.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela