Egmont wyda "Pąmiętniki Sknerusa McKwacza" Korhonena!

W tym roku Sknerus McKwacz obchodzi 75. urodziny i z tej okazji wydawnictwo Egmont w grudniu zamierza wydać Pamiętniki Sknerusa McKwacza autorstwa Kari Korhonena. Mowa tu o tworzonej przez fińskiego twórcę od 2018 roku serii o przygodach młodego Sknerusa, której wybrane części pojawiły się w Kaczorze Donaldzie w ciągu ostatnich lat, a teraz w końcu zostanie wydana w całości po polsku.

Album będzie liczył 128 stron i zostanie wydany tak samo jak kolekcje Barksa i Rosy, czyli w formacie B5, w twardej oprawie i na papierze kredowym. Na razie nie jest znana cena publikacji, ale można się spodziewać ceny okładkowej w okolicach 60 zł. Publikacja będzie oparta na tomie Roope Ankan päiväkirjat wydanym przez fiński Egmont.

W skrócie: w tomie pojawią się wszystkie dotąd stworzone przez Korhonena opowieści o młodym Sknerusie, czyli 5 komiksów rozgrywających się w Klondike, 5 historii rozgrywających się w Kaczogrodzie na początku XX wieku, opowieść o kilkuletnim Sknerusie i komiks o przygodach Sknerusa w Egipcie. Dodatkowo zamieszczony zostanie rozgrywający się współcześnie komiks o Sknerusie wspominającym dawne czasy. Poza tym pojawią się 4 strony tekstów Korhonena - przedmowa oraz 3 teksty o kulisach pracy nad serią, a także 3 ilustracje nawiązujące do poszczególnych komiksów.

Trzeba jednak pamiętać, że Kari Korhonen cały czas tworzy historie o przygodach Sknerusa i w tym roku w skandynawskich tygodnikach pojawi się cykl, który będzie rozgrywał się w Japonii. Jednak jeżeli zbierze się odpowiednia ilość materiału na kolejny tom, to pewnie druga część Pamiętników Sknerusa McKwacza powstanie i pojawi się także w Polsce.

Przy okazji Tomasz Kołodziejczak, szef działu komiksowego Egmontu, zdradził, że więcej informacji o zapowiedziach Egmontu na 2023 rok, w tym także obejmujących disnejowskie komiksy, pojawi się na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, który odbędzie się w Łodzi we wrześniu. Ponoć nie zabraknie pozytywnych zaskoczeń dla fanów kaczych historii.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Disney Publishing Worldwide

Komentarze

 1. Dobre to? Poziom rosy i Barksa czy bardziej czarodziejów i ich dziejów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słabsze nawet od Czarodziejów.

   Ciekawe jaką cenę za to Eont sobie zażyczy....

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. A mi bardzo podoba się kreska, choćby z tego powodu kupię. Nie lubię grafiki Rosy i nawet jeśli ma ciekawe historie, to zawsze mnie odrzucał wygląd Kaczorów.
   Tutaj przykład fajnej kreski Korhonena: https://inducks.org/s.php?c=D+2018-103

   Usuń
  4. Kreska Rosy jest genialna, nikt się nie może z tym mistrzostwem równać, nawet Barks.

   Usuń
  5. Uwielbiam styl Rosy, nawet bardziej niż Barksa, ale gdybym miał wybrać najładniej narysowany komiks w ogóle, to byłby to chyba "Vacation Time".

   A jak wygląda kwestia spójności Korhonena z Rosą i Barksem?

   Usuń
  6. "Kreska Rosy jest genialna, nikt się nie może z tym mistrzostwem równać, nawet Barks." - kto co lubi, dla mnie jest za sztywna

   Usuń
 2. Wow! Miałem nadzieję na taki tom! Świetna niespodzianka

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki grubasek, który kiedyś podawałeś w propozycjach do wydania, też dotyczący przygód Sknerusa, chyba jakościowo byłby lepszą opcją. Ale fajnie, że jest taka inicjatywa wydawnictwa. Może doczekamy się innych rzeczy. Mnie wciąż marzy się zestawik: Wyspa Mitos / Millennium Orb i Myshboor w jednym tomie zbiorczym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2 lata temu może, dziś? Nie wiem.
   "Alle Abenteuer aus Onkel Dagoberts Schatztruhe" jest serią podobną poziomem do cyklu Korhonena. Może trochę lepsza lub trochę gorsza, ale to minimalne różnice, w zależności kto co lubi. Jest jednak bardzo "napompowana" powierzchniowo. Składa się z komiksów po 40-45 stron, z których spokojnie można byłoby obciąć trochę stron. A dziś to niezwykle istotne, bo ceny papieru powariowały i taki tom zbierający całość cyklu kosztowałby dziś okładkowo ok. 150 zł. Czy czytelnicy wydaliby tyle na średnio-dobry komiks?

   Usuń
  2. A wiadomo coś na temat tego jak wydane to będzie? Np. Czy będą twarde okładki? Bo jak liczę całość to 123 strony. W twardych okładkach będzie to wyglądać dość skromnie.

   Usuń
  3. "Album będzie liczył 128 stron i zostanie wydany tak samo jak kolekcje Barksa i Rosy, czyli w formacie B5, w twardej oprawie i na papierze kredowym. "

   Usuń
  4. Fakt, nie doczytałem, mój błąd. Czyli słabo. To chyba będzie wydanie z najmniejszą liczbą stron w twardych okładkach wśród kaczo-mysich Komiksów...

   Cena nie powinna przekraczać 30 zł, ale znając życie pewienie faktycznie będzie bliżej 60 zł....

   Usuń
  5. 30 zł za 128 stron w HC? Na jakim świecie ty żyjesz? To nawet 48-stronny Sandman już kilka lat temu kosztował 39,99, a co dopiero teraz.

   Usuń
  6. No tak 250 stron Barksa kosztuje okładkowo 70 zł a o połowę cieńsze wydanie tyle samo? No sorry ale nie.

   30 zł byłoby ceną adekwatną no ale przecież nigdzie nie pisałem, że realną.
   Oczekuję tylko tyle, że cena będzie zauważalnie niższa od ceny tomu kolekcji Barksa. Jeśli okładkową cena wyniesie np. 50 zł to pu upustach i tak nie będzie wiele więcej niż 3o zł.

   Usuń
  7. Tylko że ty mówisz o cenach Barksa rok, dwa temu. Dzisiaj Barks kosztuje 80 zł i nie zdziwię się, jeżeli będzie wkrótce kolejna podwyżka.
   Zresztą 70 zł to była uśredniona cena dla wydań od 192 strony (najchudszy tomy Rosy) do 256 (najgrubsze tomy Barksa), co też miało znaczenie.
   Wg mnie każda cena okł. poniżej 60 zł to będzie bardzo miła niespodzianka.

   Usuń
  8. KDFan
   Mogłoby tak być gdyby Egmont wydrukował jeden tom za 70 i przeciął go nożem na dwie części.

   W innym wypadku trzeba być odrealnionym, żeby mówić o 30 zł za taki komiks.

   Usuń
 4. 70 zl to dużo za takie wydanie, ale i tak kupię. W necie da się znaleźć po 45-48 zł

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)