Egmont w październiku: Lucky Luke, Czwórka, Smerfy oraz Maja i Minizaury [Komiksy dla wszystkich]

Wydawnictwo Egmont oficjalnie potwierdziło swoje plany na październik. Choć lista zapowiedzianych tytułów pokrywa się z prezentowaną w katalogu, to teraz zostały podane szczegółowe informacje o publikacjach. Wcześniej na łamach bloga pojawiła się zapowiedź 4. tomu kolekcji Rosy, lecz w październiku nie zabraknie innych ciekawych tytułów. 

14 października do sprzedaży trafi szósty album Czwórki z Baker Street Dijana, Legranda i Etiena. , Człowiek ze Scotland Yardu opowiada o kolejnej przygodzie młodych pomocników, w której bohaterowie będą musieli ukrywać się przed londyńską policją. Niezwykle pozytywną recenzję dwóch wcześniejszych historii o pomocnikach Sherlocka Holmesa znajdziecie na blogu.  We Francji seria na razie liczy 8 albumów.

Tego samego dnia będzie swoją premierę miał Artysta malarz, czyli 69. album serii Lucky Luke. W jednej z ostatniej historii narysowanych przez Morrisa samotny kowboj towarzyszy malarzowi, który na swoich obrazach uchwyca piękno Dzikiego Zachodu, a także spotyka jednego z najsłynniejszego Indiańskich wodzów - Hiawathę.

W połowie października ukaże się także trzeci tom Pamiętniki Wisienki - Ostatni z pięciu skarbów. Historia stworzona przez Jorisa Chamblaina i Aurélie Neyret, w przeciwieństwie do dwóch recenzowanych na blogu albumów, rozgrywa się zimą, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Bohaterka tradycyjnie wpada w kolejną detektywistyczną przygodę. Seria składa się z pięciu albumów.

Równocześnie do sprzedaży trafi czwarty tom Fibi i jednorożec, serii pasków komiksowych o dziewczynce i jednorożcu autrostwa Dany Simpson. Galopem przed święta będzie zbierało historie oryginalnie opublikowane w na przełomie 2013 i 2014 roku. Recenzję dwóch pierwszych albumów znajdziecie na blogu.

W październiku premierę będzie miał także trzeci tom Mai i Minzaurów, jednego z komiksów nagrodzony w konkursie im. Janusza Christy. Operacja Las kontynuuje przezabawne perypetie dziewczynki oraz kosmitów, którzy wyglądają niczym małe dinozaury.

Nie zabraknie też kolejnych przygód niebieskich ludków. Smerfy i smok z jeziora to 36. tom Smerfów, który oryginalnie został wydany w 2017 roku. Warto jednak dodać, że jest on kontynuacją niewydanego w Polsce albumu z serii Johan et Pirlouit. Egmont kontynuuje swoją niechlubną tradycję wydawania kontynuacji bez oryginałów.

Egmont kontynuuje też wydawanie komiksów spod marki Minecraft. Autorką Na pastwę mobów jest Kristen Gudsnuk, która polskim czytelnikom może kojarzyć się z opublikowanej w tym roku przez wydawnictwo Jaguar Nowej przyjaciółki. Tom liczy 88 stron.

Dwa tygodnie później, czyli 28 października, swoją premierę będzie miał Dzionecek śpasów, czyli góralska wersja Dnia Śmiechały. Będzie to trzeci Kajko i Kokosz wydany po góralsku w ciągu ostatnich lat, po opublikowanym dwa lata temu Posiadym guślorku i w 2019 roku Wodzickiej zdrowości.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela