Dark Horse wyda komiksy Disneya jako Library Edition

Od pewnego czasu wydawnictwo Dark Horse publikuje komiksy Disneya - zarówno historie z bohaterami znanymi z pełnometrażowych filmów animowanych jak i literackie parodie z udziałem kaczek i myszy. Wkrótce część historyjek zostanie wydana jako Library Edition, czyli w twardej oprawie i w formacie większym niż A4 (ok. 20 na 31 cm).

Przynajmniej na razie dotyczy to jedynie komiksów powiązanych z dwoma markami. 10 października ma się ukazać Disney Frozen Library Edition, które będzie zawierało historie z bohaterami Krainy Lodu wydane pierwotnie w ramach serii Breaking Boundaries, Reunion Road, The Hero Within i True Treasure. Trzy pierwsze z nich zostały wydane w Polsce nakładem wydawnictwo Egmont - recenzję opublikowanej w tym roku Ukrytej mocy znajdziecie na blogu.  Łącznie tom będzie liczył 288 stron i kosztował 39,99$.

Tydzień później, 17 października do sprzedaży trafi Disney/PIXAR The Incredibles 2 Library Edition. Tom związany z filmem Iniemamocni 2 będzie zawierał historie wydane wcześniej w seriach Crisis in Mid-Life & Other Stories, Secret Identities i Slow Burn. Nic na razie nie wiadomo o publikacji w Polsce komiksów związanych z tą marką, więc być może fanów Iniemamocnych tego typu wydanie zainteresuje. Tom liczący 224 strony będzie kosztował 39,99$.

Oba wydania są dostępne na Book Depository - Frozen, Incredibles 2. Fanów kaczek i myszy bardziej powinna zainteresować oferta Yen Press, które na jesień zapowiedziało premierę anglojęzycznego wydania Wizards of Mickey czy Fantagraphics stale publikujące Disney Masters.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Dark Horse

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka