Kolekcja Dona Rosy 3 "Pod kopułą" - przedpremierowa prezentacja

Z powodu epidemii koronawirusa czytelnicy musieli poczekać ciut dłużej na kolejne kacze komiksy Rosy, ale już jutro do sprzedaży trafi trzeci tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Pod kopułą. Jak wydanie prezentuje się w rzeczywistości? Zapraszamy do zerknięcia na prezentację nowego tomu.

192-stronicowy tom zawiera komiksy stworzone przez Rosę pomiędzy 1990 a 1992, są to pierwsze historie, które Rosa stworzył dla Egmontu, tuż przed rozpoczęciem pisania Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Po polsku większość tego typu historyjek pojawiła się w ramach Kaczora Donalda około dekadę temu. Tytułową historią jest Pod kopułą, komiks o poszukiwaniu przez Sknerusa podmorskich skarbów, lecz pewnie dla większości czytelników dwie inne historie wyglądają bardziej zachęcająco. W tomie można znaleźć zarówno Siedem dni w Tybecie jak i Na wojennej ścieżce. Pierwszy z komiksów jest kontynuacją Moja snów dolina i Korony Czyngis-Chana, natomiast w drugim powracają malutcy Indianie z W Krainie Wielkich Jezior. Oryginalne komiksy Barksa znajdziecie w 2., 5. i 6. tomie kolekcji. Poza tym nie brakuje krótszych historii, w tym W wysokiej wieży, który po 28 latach ponownie został wydany po polsku. Dodatkowo pojawiło się wiele doskonałych dodatków - tekstów czy ilustracji.

 
 

Na ostatniej stronie wydania zamieszczono zapowiedź obejmującą całą, dziesięciotomową kolekcję Dona Rosy. Więcej informacji o kolejnych tomach znajdziecie w osobnym tekście. Kolejny kolekcjonerski tom z kaczkami od Egmontu pojawi się już w przyszłym miesiącu. Wydana w ramach serii Kaczogród. Carl Barks Tajemnica starego zamczyska będzie zawierała dwie pierwsze historie o Sknerusie.

Obecnie na Egmont.pl można skorzystać z kodu dającego 30% rabatu na komiksy (od cen okładkowych) - forum08 . Sklep oferuje także darmową dostawę kurierem powyżej 100 zł.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru