Komiksowe premiery - sierpień 2020 - Rosa, Kajtek i Czwórka

To będzie miesiąc wyjątkowy z dość smutnego powodu. Po raz pierwszy od lutego 1991 roku po polsku nie zostanie wydana żadna nowa historia Disneya. Do sprzedaży trafi jedynie 3. tom kolekcji Dona Rosy zawierający komiksy wydane niegdyś w Polsce. Nie należy się jednak tym zamartwiać, ponieważ zarówno w lipcu i we wrześniu zostanie to zrekompensowane, a w ciągu najbliższych tygodni do sprzedaży trafi wiele innych tytułów, może nie z bohaterami Disneya, ale część z nich posiada disnejowskie akcenty.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
12 sierpnia - Kolekcja Dona Rosy 3: Pod kopułą - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Trzeci tom 10-częściowej pełnej kolekcji Dona Rosy zawiera komiksy stworzone na początku lat 90., czyli tuż przed powstaniem Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Tytułowa historia - Pod kopułą to komiks o poszukiwaniu przez Sknerusa podmorskich skarbów, lecz pewnie dla większości czytelników dwie inne historie wyglądają bardziej zachęcająco. W tomie pojawi się zarówno Siedem dni w Tybecie jak i Na wojennej ścieżce. Pierwszy z komiksów jest kontynuacją Moja snów dolina i Korony Czyngis-Chana, natomiast w drugim powracają malutcy Indianie z W Krainie Wielkich Jezior. Poza tym pojawią się krótsze historie, w tym Incident at McDuck Tower, który po 28 latach ponownie zostanie wydany po polsku. Więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.

KOMIKSY DISNEYA W USA
Ze względu na przesunięcia prawdopodobnie w sierpniu nie pojawi się żaden nowy komiks Disneya na amerykańskim rynku poza przedrukami adaptacji filmów oryginalnych, które nie zamieszczamy w zestawieniu.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
3 sierpnia - Mordercza Adelka 1:  To się wszystko źle skończy - 34,99 zł
Polskie wydanie serii Mortelle Adele opowiadającej o małej dziewczynce, która wygląda zwyczajnie, lecz m.in. szkoli się na dyktatora i wprowadza terror w domu i w szkole. We Francji ukazało się już 17 tomów cyklu.
5 sierpnia - Podróże z Pazurem. Historia łapą pisana 1 - 29,00 zł
Komiks opowiada o przygodach Izy, Piotra i psa Snupiego i jest oparty na prawdziwych przeżyciach autorów - Izabelli i Piotra Miklaszewskich
12 sierpnia - Czwórka z Baker Street 5: Dziedzictwo Moriarty'ego - 34,99 zł - POLECAMY!
W kolejnym albumie serii Dijana, Legranda i Etiena  o pomocnikach Sherlocka Holmesa bohaterowie będą walzcyć ze współpracownikami szalonego profesora. Pozytywną recenzję dwóch wcześniejszych tomów znajdziecie na blogu.
12 sierpnia - Kamila i konie 2: Mistrzowie - 39,99 zł - POLECAMY!
Drugi tom komiksu Lili Mésange oraz Stefano Turconiego, włoski twórca od lat tworzy także komiksy Disneya. Wydanie zbiera trzy tomu oryginalnego cyklu o dziewczynach jeżdżących na koniach.
12 sierpnia - Kajtek i Koko w kosmosie 6: Dwór Apodyktusa - 39,99 zł - POLECAMY!
Szósty i przedostatni tom kolorowej reedycji słynnego dzieła SF Janusza Christy będzie opatrzony okładką Cesara Feroliego, katalońskiego twórcę komiksów Disneya. Wydanie zamykające serię ma się ukazać jeszcze w tym roku.
12 sierpnia - Myszart 2: Myszart w Wenecji - 34,99 zł
Komiks Thierry'ego Joora i Gradimira Smudji kontynuuje historię inspirowaną losami Amadeusza Mozarta o myszce będącej genialnym muzykiem. Recenzja pierwszego tomu jest dostępna na blogu.
12 sierpnia - Smerfy 27: Smerfy na letnisku - 24,99 zł
Wydany oryginalnie w 2009 roku komiks Thierriego Culliforda i Alaina Josta (scenariusz) oraz Pascala Garraya o przygodach niebieskich ludzików.
20 sierpnia - Bardzo dzika opowieść 2. Mistrz Ryś - 39,90 zł
Seria stworzona przez Samojlika, Podolca i Mianowską o przygodach zwierzęcych bohaterów. W drugim tomie bohaterowie spróbują odnaleźć Mistrza Rysia. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.
20 sierpnia - Przyjaciele - 39,90 zł
Janek Koza, znany do tej pory z publikacji zinowych dla starszych czytelników, stworzył komiks dla dzieci. Przyjaciele opowiadają o trójce przyjaciół spędzających całe dnie na zabawach.

Jeżeli kojarzycie, że w sierpniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Fantagraphics

Komentarze

 1. Witam, chce wam dziś przedstawić sposób na kupowanie jak najtaniej nowych tomów Kaczogrodu oraz Wujka Sknerusa:
  - zakładamy konto tutaj: https://pl.toluna.com/referral/Kubba
  Jest to strona z ankietami - w pełni wypłacalna, sprawdzona marka.
  Ankiety są prawie codziennie, czasami kilka dziennie. Za ankiety otrzymujemy punkty które można wymienić na bony do empiku o wartości 20zł. Mi się udaje zebrać na taki bon w ciągu miesiąca, ale były już takie miesiące że ankiet było więcej więc punktów starczało na dwa bony. Jest też aplikacja na smartfona która jeszcze ułatwia i tak już bardzo proste zadanie.
  W empiku najnowsze tomy K/WS kosztują 45zł ale jeśli będziemy mieli bon to cena jak łatwo policzyć wyniesie 25zł za tom.
  Polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ile zajmuje wypełnianie takich ankiet? pewnie tyle że lepiej uczciwie popracować i zarobić w godzinę te 20zł

   Usuń
  2. Różnie - od 2 minut do max 20m ale to już te najwyżej płatne.

   Usuń
 2. Egmont "przyjął do realizacji" moje zamówienie na "Pod kopułą"? :D Dostałem dzisiaj takiego maila!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekaw jestem, skąd opis Morderczej Adelki? Chce zostać dyktatorem? Terroryzuje dzieci? Może kwestia przekładu, ale czytając w oryginale nie natknąłem się na przykłady terroryzowania i pragnienia zostania dyktatorem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Adelka byłaby zwykłą, uroczą dziewczynką z rudymi włosami i wielką głową, gdyby nie fakt, że szkoli się w byciu dyktatorem i świetnie udaje jej się wprowadzać terror w domu i w szkole."
   Za znak.com.pl

   Usuń
  2. Czyli kwestia interpretacji, ale w Pana opisie - chyba za bardzo posuniętej, bo z przytoczonego fragmentu nie wynika, że "terroryzuje dzieci". Dyskutowałbym też o tym, że chce zostać dyktatorem, bo jednak "szkoli się" - a "chce zostać" to chyba dwie różne sprawy. Zwłaszcza, że w środku książki jest tylko jeden przykład, kiedy bohaterka praktykuje dyktaturę. W dodatku, na zabawkach. No ale, może to też kwestia tłumaczenia, zobaczymy. Niemniej jednak, wydaje mi się, że skoro nie miał Pan w ręku książki (a przypuszczam, że skoro cytuje Pan księgarniany opis, to - książka nie była czytana"), polecam następnym razem wkleić cytat - jak tu w komentarzu, a nie nietrafiony skrót, który, w przypadku braku znajomości książki, jest po prostu błędną interpretacją.

   Usuń
  3. Opis został zmieniony na bardziej poprawny, ale nie zmienia to faktu, że w taki sposób może być odczytane pierwsze zdanie z opisu książki.
   I nie - w "Komiksowych premierach" nie będzie nigdy cytatów. Cykl bazuje na mojej wiedzy i informacjach prasowych, a te nie zawsze są w pełni dokładne.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela