Zbiórka na album z obrazami i rysunkami Barksa

Na portalu Kickstarter rozpoczęła się zbiórka na wydanie ekskluzywnego albumu zbierającego rysunki i obrazy Carla Barksa z lat 1966-1971. Tom ma zawierać jedne z najbardziej dziś zapomnianych prac Barksa - stworzonych tuż po jego przejściu na emeryturę, a jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad obrazami z kaczymi bohaterami.

336-stronicowy album wydany w gigantycznym, kwadratowym formacie będzie zawierać reprodukcje prawie 160 obrazów. Wśród nich próżno szukać kaczych bohaterów, są za to liczne krajobrazy, budynki czy też elementy z historii Indian czy stanu Oregon. W żadnym innym okresie Barks nie stworzył tylu obrazów, ani o tak szerokiej rozpiętości tematycznej. Podczas pracy nad dziełami twórca próbował także różnych technik szukając dla siebie nowej ścieżki kariery.

Koszt albumu w ramach zbiórki wynosi 55 dolarów, lecz trzeba doliczyć 62 dolary za wysyłkę z USA do Polski. W ramach wyższych progów oferowane są także dodatki, w tym oryginalne rysunki Barksa.

Źródło ilustracji: Kickstarter

Komentarze

 1. DuckTales “The Phantom and the Sorceress!”

  (7:00-7:30 P.M. EDT)

  When a mysterious magic thief arrives in Duckburg, Lena must confront her past and team with her treacherous aunt, Magica.

  DuckTales “They Put a Moonlander on Earth!”

  (7:00-7:30 P.M. EDT)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Webby sets out to prove to a homesick Penumbra that Earth can be a lot of fun by riding Glomgold’s newest gift to Duckburg, the suspicious Flintferris Glomwheel.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka