Kaczogród Carla Barksa 9 "Tajemnica starego zamczyska" - przykładowe strony

Na początek weekendu Egmont przyszykował niespodziankę - przykładowe strony z kolejnego tomu serii Kaczogród. Carl Barks - Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948, który trafi do sprzedaży 16 września. Dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy uchylić już dziś rąbka tajemnicy z wydania, które jest wyczekiwane przez wielu fanów, ponieważ pojawią się w nim legendarne dwa pierwsze komiksy w historii z Sknerusem McKwaczem.


Na specjalne życzenie czytelników Egmont postanowił zmienić kolejność publikacji kolekcji i przedstawić w tym roku najsłynniejsze komiksy Barksa z końca lat 40. Największą atrakcją tomu będą dwa pierwsze komiksy z Sknerusem - tytułowa historia, w której kaczki po raz pierwszy udają się do zamku McKwaczów (10. miejsce na topliście Inducks), oraz Wielka niedźwiedzica, czyli niepozorna świąteczna opowieść wprowadzającą postać kaczego bogacza. Do obu komiksów wielokrotnie nawiązywał Don Rosa, ale czynili to także inni twórcy kaczych opowieści. W tomie pojawi się także inny długi komiks - przez lata praktycznie zapominany Darkest Africa, w którym Donald udaje się do Afryki. Nie zabraknie też opowieści, w której zadebiutował Goguś - Na zakłady nie ma rady oraz całej palety doskonałych ten-pagerów znanych z Kaczora Donalda jak np. Bezstresowe wychowanie

Więcej informacji o całej kolekcji zaplanowanej na 30 tomów znajdziecie na infografice. Natomiast pełny skład Tajemnicy starego zamczyska jest dostępny pod tym linkiem. W tym roku ukaże się jeszcze jeden tom serii - Zagubieni w Andach, z wieloma świetnymi historiami. W październiku do sprzedaży trafi czwarty tom cyklu z komiksami Rosy - Ostatni z klanu McKwaczów,  zawierający pierwsze rozdziały Życia i czasów Sknerusa McKwacza, natomiast już dostępny jest wcześniejsze wydanie - Pod kopułą.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Kto wpadł na pomysł żeby komiks stricte świąteczny pojawił się w połowie września?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym tomie kolekcji Carla Barksa znajdziesz zarówno komiksy rozgrywające się w lecie, jak i te dotyczące Święta Dziękczynienia czy też Świąt Bożego Narodzenia.
   W kolejnym wydaniu - "Zagubionych w Andach", który trafi do sprzedaży w grudniu, też pojawi się komiks świąteczny - "Złota choinka".

   Usuń
  2. Zwykle tak jest w tomach zbierających komiksy z całęgo roku...

   Usuń
 2. A w Kaczorze Donaldzie w grudniu ani jednego swiatecznego To jest dopiero polityka

  OdpowiedzUsuń
 3. Szykuje się bardzo fajny tom! A tak trochę nie na temat, ale około, bo też chodzi o polskie wydania kaczek - dzisiaj zauważyłam, że na stronie empik.com dostępne są dwie pozycje nazwane "Gigant Poleca Pakiet", obie opisane jako 2 losowe wydania archiwalne i w tej samej cenie. Jedyna różnica to to, że jedna pozycja jest oznaczona jako wydanie 1/2020, a druga jako wydanie 1/2019. Jednak okładki przykładowych wydań wcale nie pochodzą z lat 2020 i 2019, więc totalnie nie wiem, na czym ma polegać różnica. Może wiesz coś więcej na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydanie 1/2020 to pakiety tworzone w tym roku, więc dominować będą w nich giganty wydane w 2019 roku (te które walały się po magazynach), ale i wcześniejsze. Z kolei wydanie 1/2019 zawierać będzie głównie numery z 2018 roku, ale wcześniejsze też się tam pojawią.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru