Kajtek i Koko, Czwórka, Kamila, Myszart i Smerfy - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Wczoraj, poza trzecim tomem kolekcji Dona Rosy - Pod kopułą, do sprzedaży trafiło kilka innych ciekawych pozycji od Egmontu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe strony z najnowszych publikacji.

W księgarniach znajdziecie w końcu szósty tom Kajtka i Koka w Kosmosie - Dwór Apodyktusa. Wydanie było przesuwane kilka razy. Przedostatni tom kolorowej edycji słynnego komiksu Janusza Christy zawiera prawie 100 stron opowieści SF. Autorem okładki jak i ilustracji w środku jest Cesar Ferioli, czyli twórca znany z łam Kaczora Donalda i publikowanych tam komiksów z Donaldem i Mikim. Ostatni tom serii ukaże się w grudniu.Na doskonałą lekturę podczas ciepłych dni nie zabraknie Czwórki z Baker Street Dijana, Legranda i Etiena. W piątym albumie cyklu, Dziedzictwie Moriaty'ego bohaterowie zmierzą się ze współpracownikami szalonego profesora. Niezwykle pozytywną recenzję dwóch wcześniejszych historii o pomocnikach Sherlocka Holmesa znajdziecie na blogu.  Premiera szóstego albumu jest planowana na październik, we Francji na razie zostało wydanych osiem albumów.
 

 
Swoją premierę miał także drugi tom Kamili i koni pod tytułem Mistrzowie. Wydanie zawiera kolejne 3 albumy serii, czyli prawie 150 stron komiksu o perypetiach młodych miłośniczek jeździectwa. Autorami komiksu są Lili Mésange oraz Stefano Turconi, którego czytelnicy bloga mogą kojarzyć m.in. z mysiej Wyspy skarbów.
 


Letnie klimaty wprost biją z okładki kolejnego tomu Smerfów. Smerfy na letnisku to wydany oryginalnie w 2009 roku 27. album serii, który został stworzony przez Thierriego Culliforda i Alaina Josta (scenariusz) oraz Pascala Garraya (rysunki). Na ten rok Egmont zapowiedział jeszcze jeden album o przygodach Smerfów, który ukaże się w październiku.
 

Do sprzedaży trafił także Myszart w Wenecji, czyli drugi tom serii Thierry'ego Joora i Gradimira Smudji, który kontynuuje historię inspirowaną losami Amadeusza Mozarta o myszce będącej genialnym muzykiem. Album został wydany w twardej oprawie. Recenzja pierwszego tomu jest dostępna na blogu
 


Informacje o wszystkich komiksach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl.  Do końca tygodnia wszystkie komiksy dziecięce (w tym kaczki) na Egmont.pl możecie kupić z 35% zniżką wpisując kod nebule35.
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!