Kolekcja Dona Rosy 3 "Pod kopułą" - przykładowe strony

W najbliższą środę, czyli 12 sierpnia, do sprzedaży trafi trzeci tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Pod kopułą. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont prezentujemy przykładowe strony ze zbliżającego się wydania. 192-stronicowy tom będzie wydany w twardej okładce i cenie okładkowej 69,99 zł. Poza komiksami Dona Rosy z lat 1990-1991 na jego zawartość składają się liczne teksty, dodatki i ilustracje.

Trzeci tom z dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji dzieł Dona Rosy będzie zawierał komiksy, które Don Rosa stworzył na początku swojej współpracy z Egmontem. Po polsku większość tego typu historyjek pojawiła się w ramach Kaczora Donalda około dekadę temu. Tytułową opowieścią będzie Pod kopułą, komiks o poszukiwaniu przez Sknerusa podmorskich skarbów, lecz pewnie większą atrakcją będą dwie inne historie. W tomie pojawi się zarówno Siedem dni w Tybecie jak i Na wojennej ścieżce. Pierwszy z komiksów jest kontynuacją Moja snów dolina i Korony Czyngis-Chana, natomiast w drugim powracają malutcy Indianie z W Krainie Wielkich Jezior. Oryginalne komiksy Barksa znajdziecie w 2., 5. i 6. tomie kolekcji. Poza tym w tomie nie zabraknie krótszych historii, w tym Incident at McDuck Tower, który po 28 latach ponownie zostanie wydany po polsku. Na deser: dodatkowe teksty, w tym ciąg dalszy autobiografii Rosy 

Więcej informacji o całej kolekcji Don Rosy znajdziecie w osobnym tekście. To niejedyne ciekawe wydanie zaplanowane na najbliższe miesiące. We wrześniu pojawi się tom kolekcji Barksa Tajemnica starego zamczyska z dwoma pierwszymi historiami o Sknerusie, a w październiku kolejny tom serii poświęconej Rosie - Ostatni z klanu McKwaczów zawierający początek Życia i czasów Sknerusa McKwacza.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2023-03 "Agenci i detektywi V: Wujek chrzestny" - zapowiedź - KAWA i Mickey Mystery

Gigant Poleca 245 "Sekret Donalda" - zapowiedź - Perina, Enna, Ferraris

Gigant Mamut 38 "Pierwszy pojedynek" - zapowiedź - Ubezio, Scala, Dalla Santa