Kolekcja Dona Rosy 3 "Pod kopułą" - dziś oficjalna premiera

Zgodnie z harmonogramem, dziś do księgarń powinien trafić trzeci tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Pod kopułą. Komiks wypełniony świetnymi historiami Disneya jest już dostępny w większości dobrych sklepów internetowych.

Trzeci tom z dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji Dona Rosy zawiera historie oryginalnie opublikowane pomiędzy 1990 a 1992 rokiem, a w Polsce głównie wydane na łamach Kaczora Donalda sprzed dekady. Album liczy 192 strony, a jego cena okładkowa to 69,99 zł. Podobnie jak wcześniejsze tomy jest wydany w twardej oprawie i na papierze kredowym. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie m.in. tutaj i tu.

Tytułową historią jest Pod kopułą, komiks o poszukiwaniu przez Sknerusa podmorskich skarbów, lecz pewnie dla większości czytelników dwie inne historie wyglądają bardziej zachęcająco. W tomie można znaleźć zarówno Siedem dni w Tybecie jak i Na wojennej ścieżce. Pierwszy z komiksów jest kontynuacją Moja snów dolina i Korony Czyngis-Chana, natomiast w drugim powracają malutcy Indianie z W Krainie Wielkich Jezior. Oryginalne komiksy Barksa znajdziecie w 2., 5. i 6. tomie kolekcji. Poza tym nie brakuje krótszych historii, w tym W wysokiej wieży, który po 28 latach ponownie został wydany po polsku. Dodatkowo pojawiło się wiele doskonałych dodatków - tekstów czy ilustracji. 

Przykładowe strony zostały zamieszczone tutaj, prezentacja wydania została zamieszczona pod tym linkiem. Do końca tygodnia wszystkie komiksy dziecięce (w tym kaczki) na Egmont.pl możecie kupić z 35% zniżką wpisując kod nebule35. W ofercie sklepu są także dostępne wydania zapowiedziane na kolejne miesiące - wrześniowy tom kolekcji Barksa Tajemnica starego zamczyska zawierający dwie pierwsze historie o Sknerusie czy kolejny tom z komiksami Rosy Ostatni z klanu McKwaczów składający się z początku Życia i czasów Sknerusa McKwacza.

      Pod kopułą
      Liczba stron: 192, Stron komiksów: 147 (w tym 0 premierowych)
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Czy ktoś może wie czy jeśli książka przyjdzie w stanie gorszym niż powinna (przygnieciony grzbiet, dziura w tylnej oprawie książki, lekkie wgniecenia na oprawie) można to jakoś zareklamować inaczej niż standardowa reklamacja 14 dni? Dzwoniąc do Empiku powiedzieli mi, że tylko tyle mogę zrobić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle - tak, ale Empik... heh... oni zwykle trzymają się ściśle tego zniechęcając ludzi do reklamacji.

   Usuń
  2. Ja miałem poprzednio reklamację w Empiku online na dostarczoną i zniszczoną książkę.
   Reklamcja -> zdjęcia -> opis. Reklamacja przyjęta i zwrot śodków na konto. W sumie zero problemów.

   Usuń
  3. A co z odsyłąniem otrzymanej książki?

   Usuń
 2. U mnie tom leży na razie na półce "do przeczytania" ale tak mnie zachęciłeś że zabiorę się za niego w ten weekend :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka