Kaczor Donald 2020-08 - skład i okładka - Wilk Bardzozły i Vicar

Na Egmont.pl pojawiła się zapowiedź Kaczora Donalda, który trafi do sprzedaży 4 września. W środku nie zabraknie wielu historii z kaczkami, myszami i... pewnej niespodzianki. Cena 1009. wydania wyniesie tak jak zwykle 9,99 zł i już można je przedpremierowo zamówić w sklepie Egmontu.
Numer będzie zawierał historie oryginalnie wydane w norweskim Donald Duck & Co 2020-33.

Tak się akurat złożyło, że w sumie najciekawszym komiksem, który pojawi się w numerze jest 4-stonicowa historia narysowana przez Oscara Martina (znanego też w Polsce z pracy nad serią Solo). Dlaczego? Bo jest to komiks o Wilku Bardzozłym! Pierwszy raz od 2006 roku i wydanej wówczas historii Wilk w niedźwiedziej skórze w Kaczora Donaldzie pojawi się pełnoprawny komiks o wilkach. Niby 4 strony, ale to wielkie wydarzenie.

O reszcie wydania niestety ciężko powiedzieć tyle dobrego. Na pewno miło zobaczyć ponownie niesamowicie śmieszny komiks Gersteina (znanego obecnie m.in. jako redaktora kolekcji Rosy) i Vicara, ale na pewno część czytelników zna go z przeszłości. Nowe historie tym razem lekko zawodzą, ponieważ Miguel, Anel i Nunez to raczej nie są rysownicy z pierwszej ligi, ale może ich komiksy będą pozytywnym zaskoczeniem.

Dodatkiem do numeru będą szczęki rekina, a kolejne wydanie trafi do sprzedaży 9 października.  Warto pamiętać, że w ofercie Egmont.pl jest także dostępne aktualne wydanie Kaczora Donalda, w którym zamieszczono m.in. historię Vicara i komiks z Wilkiem Bardzozłym.

Już jutro podczas wydarzenia Niech żyje Komiksowa Warszawa od ok. 11:00 do 16:00 będziecie mogli spotkać redaktora Kaczej Agencji Informacyjnej.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela