"Przygody Tintina" i "Kid Lucky" wkrótce na TVP ABC! [Komiksy dla wszystkich]

W końcu, po dwóch dekadach, do polskiej telewizji powrócą animowane Przygody Tintina. Z informacji płynących od dystrybutora Mediatoon wynika, że TVP ABC zakupiło prawa do klasycznego serialu z Tintinem w roli głównej. Seria była emitowana z polskim dubbingiem na TVP1 i MiniMaxie pod koniec lat 90., ale nie wiadomo czy wersja ówcześnie przygotowana przez TVP nadal istnieje. Być może publiczna telewizja przygotuje nowe opracowanie.

Przygody Tintina to 39-odcinkowy serial wyprodukowany w latach 1991-1992 przez Ellipse i Nelvanę oparty na 21 albumach klasycznej serii Hergé o młodym dziennikarzu. Produkcja została doceniona przez widzów - na portalu IMDb jej średnia ocena wynosi 8,3 przy kilkunastu tysiącach ocen, a także nagrodzono ją na paru festiwalach. W ramach serialu zekranizowano wszystkie albumy, poza dwoma pierwszymi i niedokończonym ostatnim. Pomijając pierwsze zeszyty, historie zostały zaadaptowany w sposób wierny oryginałowi, twórcom udało się też odwzorować kreskę Hergé.

Nie będzie to jednak jedyny komiksowy serial, który wkrótce pojawi się na TVP ABC. Nadawca jest też wymieniony pośród stacji, które kupiły prawa do Kid Lucky. Zupełnie nowy, 52-odcinkowy serial oparty jest na komiksach o młodym Lucky Luke'u. Choć seria komiksowa Kid Lucky nadal nie została wydana w Polsce, to prawdopodobnie wkrótce się to zmieni. Od 2011 roku historie o młodym kowboju tworzy Achdé i są wliczane do głównej serii, także w ramach polskiej numeracji, co widać na spisach albumów zamieszczanych na ostatnich stronach wydań Egmontu.

Na razie nie wiadomo kiedy oba seriale zadebiutują na antenie TVP ABC, ale prawdopodobnie stanie się to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jeżeli zostaną udostępnione informacje dotyczące emisji, to na pewno pojawią się one na łamach Kaczej Agencji Informacyjnej.

Informacje o zapowiedziach podesłali redaktorzy Dubbingpedii, polskiej encyklopedii dubbingu. Źródło ilustracji: Mediatoon

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru