Kolekcja Dona Rosy 3 "Pod kopułą" - okładka i data premiery

W końcu wiadomo kiedy dokładnie pojawi się trzeci tom kolekcji Dona Rosy! Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Pod kopułą trafi do sprzedaży 12 sierpnia. Tom już jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl. 192-stronicowe wydanie pojawi się w twardej oprawie, formacie B5 i cenie okładkowej 69,99 zł.

Tom będzie zbierał komiksy z początku lat 90, czyli pierwsze historie, które Rosa stworzył dla Egmontu, tuż przed rozpoczęciem pisania Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Po polsku większość tego typu historyjek pojawiła się w ramach Kaczora Donalda około dekadę temu. Tytułową historią będzie Pod kopułą, komiks o poszukiwaniu przez Sknerusa podmorskich skarbów, lecz pewnie dla większości czytelników dwie inne historie wyglądają bardziej zachęcająco. W tomie pojawi się zarówno Siedem dni w Tybecie jak i Na wojennej ścieżce. Pierwszy z komiksów jest kontynuacją Moja snów dolina i Korony Czyngis-Chana, natomiast w drugim powracają malutcy Indianie z W Krainie Wielkich Jezior. Oryginalne komiksy Barksa znajdziecie w 2., 5. i 6. tomie kolekcji. Poza tym pojawią się krótsze historie, w tym Incident at McDuck Tower, który po 28 latach ponownie zostanie wydany po polsku. Nie zabraknie też wielu doskonałych dodatków - tekstów czy ilustracji.

Więcej informacji o całej kolekcji Don Rosy znajdziecie w osobnym tekście. Premiera kolejnych tomów kolekcji jest, zgodnie z katalogiem, zaplanowana na październik i listopad. Przy okazji warto dodać, że do sprzedaży w lipcu trafi ósmy tom Kaczogrodu Barksa zawierający m.in. siedem długich komiksów Barksa . Natomiast dziś w kioskach pojawił się nowy MegaGiga z azjatyckimi historiami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. będzie komiksy barksa inspiracją rosy część 7?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są od paru miesięcy - http://www.komiksydisneya.pl/2020/03/komiksy-barksa-inspiracja-rosy-cz-7.html

   Usuń
 2. No tak. Mógłbyś zaktualizować listę artykułów bo przez to ta pomyłka.

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja nie wiem , co lepsze kolekcja Carla czy Don Rosy ? Nie wspominając żze mam wydanie z opowieściami życie i czasy Sknerusa Mckwacza .

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!