Kaczor Donald 2020-06 - skład i okładka - Gattino, Van Horn i Vicar

Już jutro do sprzedaży trafi nowy Kaczor Donald, 1007. numer w historii, a 6. z rocznika 2020.  W nim pojawi się kolejna dawka historii z kaczymi i mysimi bohaterami. Jakie komiksy zostaną wydrukowane? W końcu znana jest odpowiedź na to pytanie. Na Egmont.pl, gdzie magazyn jest dostępny w przedsprzedaży, została opublikowana zapowiedź.
Numer będzie zawierał historie oryginalnie wydane w norweskim Donald Duck & Co 2020-15.
Chyba najbardziej pozytywną informacją płynącą z zawartości jutrzejszego Kaczora Donalda jest fakt pojawienia się komiksu Noela Van Horna. Choć przez sporą część czytelników jego opowieści są uznawane za "dziwne", to nie sposób odmówić im jedynego w swoim rodzaju uroku. Ostatni raz historia Noela Van Horna w Kaczorze Donaldzie była ponad 2 lata temu. Ciekawie zapowiada się także Miasto starych kaczek, czyli okładkowy komiks Schmickla i Gattino, w której Hyzio, Dyzio i Zyzio będą walczyli z Magiką De Czar.
Standardowo w wydaniu pojawi się także klasyczna opowieść. Tym razem będzie to Sposób na łysienie Vicara, czyli niezwykle zabawny ten-pager, w którym pechowy kaczor będzie próbował poradzić sobie z wypadającymi piórami. Niektórzy mogą narzekać, że komiks 16 lat temu był w jednym z tomów Kaczogrodu, ale jest to na tyle zabawna historia, że miło będzie ją ujrzeć w końcu w pełnym formacie.
Z okładki magazynu płynie informacja, że dodatkiem będzie gra piłkarska, a kolejny numer ukaże się 30 lipca.
W ofercie Egmont.pl jest także aktualne wydanie Kaczora Donalda, w którym zamieszczono m.in. historie Barksa, Miguela czy Moty.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Dlaczego okładkę i skład poznaliśmy dopiero dzień przed premierą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam, że to słabo, no ale mówi się trudno. :-/ Ciekawi mnie Miasto starych kaczek (Magiki nigdy dość) i bąbelki, więc przynajmniej ten wyczekany środek wygląda dość interesująco.

   Usuń
  2. Takie widzimisie Egmontu. Jakby co - dowiaduje się o zawartości numeru w tym samym momencie co wy.

   Usuń
  3. Oczywiście moja uwaga nie była skierowana do ciebie, Radosławie. Słabe to ze strony Egmontu. :(

   Usuń
  4. Zgadzam się z powyższym. Co to ma być, jakaś niespodzianka? Tajemnica? W Niemczech przeciętny kaczkofan wie już na początku roku, kiedy i co wyjdzie. A u nas Egmont czeka do czasami samego końca, jak teraz.

   Usuń
  5. No i z Gigantami oraz Kaczogrodami tak jest. W przypadku Gigantów znamy zapowiedzi do września, a w przypadku wydań książkowych do końca roku.

   Usuń
  6. No ale to są wydania kolekcjonerskie. W Niemczech do pierwszego LTB z danego rocznika są dodawane takie ,,ulotki" powiedzmy, Jahrekalendar, gdzie są daty premier wszystkich LTB i serii pobocznych które mają wyjść w danym roku. Z drugiej strony, w Polsce wychodzi razem tylko 10 wydań Gigantów rocznie, a w Niemczech 50.

   Usuń
 2. Panowie, mały off. Przypadkowo zalałem numer 4 z tego roku ;/. Ktoś wie, czy można gdzieś to jeszcze dostać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W osiedlowych spożywczakach na literę Ż zalega cała masa starych numerów (przynajmniej w mojej okolicy tak jest).

   Usuń
  2. Można też obserwować Egmont.pl. Numer 12/2019 pojawił się na chwilę w tym tygodniu, może ten też powróci.

   Usuń
  3. Na stronie Egmontu jest niby dużo, ale połowa niedostępna.

   Usuń
  4. Już znalazłem. Uff. Pamiętać należy o strefie ochronnej minimum 1 metra od płynów wszelakich.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru