Kaczogród Carla Barksa 8 "Latający Holender" - przykładowe strony

Ostatniego dnia czerwca mamy dla was niespodziankę. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont przedstawiamy przykładowe strony z kolejnego tomu serii Kaczogród. Carl Barks - Latający Holender i inne historie z lat 1958-1959, którego premiera jest zaplanowana na 15 lipca. 256-stronicowe wydanie trafi do sprzedaży w cenie okładkowej 69,99 zł i będzie zawierało kolejną potężną dawkę klasycznych komiksów z kaczkami, w tym aż siedem długich historyjek.


Ósmy tom kolekcji Carla Barksa przedstawi ponad 200 stron komiksów pochodzących z końca lat 50.. Część z nich należy do najbardziej znanych opowieści z kaczkami. jak np. tytułowy Latający Holender, komiks o wyprawie w poszukiwaniu mitycznego okrętu, czy The Golden River, w którym Sknerus wyrusza na poszukiwanie legendarnej złotej rzeki. Interesującą opowieścią jest także Twardszy niż diament przedstawiający kosmiczną wyprawę Sknerusa i Diodaka. Rosa stworzył jej sequel pod tytułem Najeźdźcy z kosmosu. Tom będzie zawierał także dwa inne przygodowe komiksy z Sknerusem w roli głównej -  The Strange Shipwrecks oraz The Twenty-four Carat Moon, a także dwa długie komiksy z Donaldem w roli głównej - The Titanic Ants! oraz Christmas at Duckburg. W wydaniu pojawi się też sporo krótszych historii, w tym niezwykle zabawny ten-pager Kaczor mleczarz, który początkowo został zatrzymany przez cenzurę Westernu. Pełny skład wydania znajdziecie w osobnym tekście.

Jeżeli gubicie się w kolejności kolekcji Barksa, to zachęcamy do zerknięcia na naszą infografikę.  Przypominamy, że wrześniu i grudniu ukażą się dwa wydania zawierające pierwsze komiksy w historii z Sknerusem. Natomiast w sierpniu swoją premierę będzie miał trzeci tom kolekcji Dona Rosy - Pod kopułą. A już 2 lipca w kioskach pojawi się specjalny, wakacyjny tom Giganta.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka