Gigant Poleca na wakacje "Przygoda na balkonie" - zapowiedź specjalnego tomu!

Na Egmont.pl pojawiła się pewna niespodziewana zapowiedź. 30 czerwca do sprzedaży trafi specjalny tom Giganta Poleca. Przygotowana specjalnie na wakacje Przygoda na balkonie to liczące 196 stron wydanie zawierające wiele letnich historii, a także specjalne wakacyjne porady. Atrakcyjna jest także cena publikacji, która wyniesie 14,99 zł, a także format, ciut większy od standardowych tomów.
Tom będzie polską wersją wydanego parę dni temu w Niemczech Lustiges Taschenbuch Balkonien. W Przygodzie na balkonie pojawi się 178 stron komiksów, które oryginalnie zostały wydane w ciągu ostatnich paru lat w różnych wakacyjnych Lustiges Taschenuch. Na szczęście spora część z tych tomów nie pojawiła się w Polsce, więc aż 107 stron będą zajmować całkowicie nowe historie. A wśród nich pojawią się m.in. komiksy Facciniego czy Freccero. Nie sposób też nie wspomnieć wydanej parę lat temu w Polsce Dziewczyny z perły, która jest doskonałą historią. Na ten moment nie wiadomo czy Lustiges Taschenbuch Balkonien, jak i polski Gigant Poleca na wakacje, będzie jednorazową publikacją, czy może pojawią się w późniejszym czasie kolejne tomy.
Warto dodać, że będzie to pierwsze specjalne wydanie Giganta od... 15 lub 16 lat. W 2005 roku jako Gigant Extra ukazali się Władcy Smoków, ale była to publikacja w formacie Kaczora Donalda, natomiast w 2004 roku do sprzedaży trafiły Powracające prezenty. Czyżby zapowiedź Przygody na balkonie świadczyła o dobrej sprzedaży Gigantów? Oby. Miejmy nadzieję, że nie będzie to ostatni tego typu specjalny Gigant, który pojawi się po polsku. W Niemczech co roku wychodzi wiele doskonałych serii, które mogłyby zawitać na polski rynek. Warto więc wspierać Egmont i kupować wydawane przez nich kacze komiksy, ponieważ może dzięki dobrej sprzedaży tej publikacji doczekamy się kolejnych ciekawych wydań. Tom już jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl z 25% zniżką.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Cóż...na dole okładki jest napisane 1/2020, więc może nie będzie to jednorazowa publikacja, i w tym roku ukaże się coś jeszcze.
  Widać zmianę myślenia w redakcji polskiego Egmontu, i należy liczyć na rychłe zmiany (przede wszystkim Gigant co miesiąc, choć akurat sześć tomów w ciągu roku pozwala na wybieranie co już lepszych tomów, a nie wszystkich, często ze złymi składami).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numerem bym się nie sugerował - jakiś dać musieli, a nie jest to kolejny numer KD czy Gigantów, więc dali jedynkę. Niemniej mam nadzieję oczywście, że na święta czymś jeszcze specjalnym zaskoczą :)

   Usuń
  2. Mógłoby się jeszcze pojawić gigant jesienny, zimowy lub Bożonarodzeniowy :)

   Usuń
 2. O kurczątko :o
  Wiadomo może czy wchodzi to w skład prenumeraty?

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda tylko że pojawiają się reprinty,tak jakby nie mogli wydać zupełnie nowe historie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaledwie trzy reprinty, jest naprawdę dobrze :)

   Usuń
  2. "Tylko" trzy? . Tak ale dłuższych historyjek jest tylko 8, przyczym połowa tych dłuższych historyjek to 10-12 stronicówki... W efekcie na 173 strony komiksu 71 to reprinty....

   Usuń
  3. Jaka cena, taka zawartość. Są jeszcze te dodatki.

   Usuń
  4. Właśnie wolałbym bez tych dodatków, bo dla mnie to tylko zapychacz... z drugiej strony może nie będzie to takie złe. Dopóki nie zobaczę, to nie przesądzam. Cena w sumie mogła być jeszcze ciut niższa jak za komiks o objętości 2/3 standardowego Giganta. No ale nie narzekam... Bo mogło być gorzej albo wcale.

   Oby tylko ten Gigant specjalny przyzwoicie się sprzedał i nie był jednorazowym wydaniem...

   Usuń
  5. Przypominam o większym formacie. No i raczej jest to 3/4 objętości standardowego Giganta niż 2/3.

   Usuń
  6. No właśnie ten większy format mniej najbardziej zaskoczył... to może być niebezpieczna konkurencja dla "Kaczora Donalda"...

   Usuń
 4. W sumie "Powracające prezenty" były formalnie specjalnym wydaniem "Kaczora Donalda" a nie Giganta. A "Gigant Extra" był osobnym wydaniem (jak obecnie Megagiga czy Gigant Mamut) a nie wydaniem specjalnym.

  Więc w pewnym sensie "Gigant Poleca na wakacje" będzie pierwszym wydaniem specjalnym w historii Gigantów w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Chociaż był jeszcze ten śmieszny dodatek do KD z 2014 roku opatrzony nazwą "Gigant" i tytułem "Historie nie z tej ziemi"....

   Usuń
  3. Wewnątrz Gigant Extra jest opisany jako Gigant Poleca Wydanie Specjalne.

   Usuń
  4. Jak będę w domu to aż muszę sprawdzić. W każdym razie np. Na Wikipedii jest opisywany wręcz jako protoplasta Megagiga...

   Usuń
 5. Ale się cieszę z tego powiększonego formatu! I jak dla mnie super, że będzie przedruk "Dziewczyny z perły", bo ominęła mnie ta historyjka, a wygląda na coś naprawdę fajnego. Nie mogę się już doczekać. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)