Nadciągają młode kaczki! - informacja prasowa o "Opowieści komiksowej"

Wielkimi krokami zbliża się premiera Opowieści komiksowej, czyli serii ilustrowanych książek z bohaterami komiksów Disneya. My o serii pisaliśmy już parę tygodni temu. Teraz szczegóły dotyczące publikacji poznacie z informacji przesłanej przez HarperCollins. Jeżeli chcecie się jeszcze więcej dowiedzieć o cyklu, to śledźcie komiksydisneya.pl, ponieważ tekstów o serii nie zabraknie. Książki kupicie na Egmont.pl.

Każde pokolenie ma swoją opowieść. Opowieść o bohaterstwie i odwadze. Opowieść o dzielnym herosie, który w drodze po zwycięstwo pokonuje wszelkie przeciwności losu. Opowieść, która inspiruje, zachwyca, koi serce i rozpala wyobraźnię. Opowieść tak przejmującą, że porusza całe pokolenie… Taką opowieść można przeczytać innym razem. Te książki są o młodym Kaczorze Donaldzie, jego przyjaciołach i bohaterach kultowych komiksów Disneya. Pełne inteligentnego humoru i szalonych zwrotów akcji opowieści graficzne gwarantują 100% zabawy nie tylko fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie!
Nakładem HarperCollins Polska 17 czerwca br. do sprzedaży trafią trzy tytuły w serii: „Młody Kaczor Donald: Niefortunne przypadki młodej kaczki”, „Minnie i Daisy. Szpiegomania: Podwójny przekręt” oraz „Strachosfera: Koszmarna formuła”.

Cykl opowieści komiksowych to nic innego jak duża dawka kapitalnego, wysokiej klasy dowcipu, mnóstwo inteligentnych gagów, niespodziewane zwroty akcji, od których nie sposób się oderwać, prowadzą czytelnika od jednej zabawnej sytuacji do drugiej. Dodatkowo dwie historie w serii to opowieści graficzne z dreszczykiem dedykowane czytelnikom, którzy łatwo nie ulegają strachowi i mocnym emocjom. Wartka akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Niefortunne przypadki młodej kaczki to pełna niewysilonego humoru, niebanalna opowieść o młodym Kaczorze Donaldzie i jego przyjaciołach we współczesnej rzeczywistości. Tego pomysłowego połączenia tradycyjnej narracji z komiksem nie da się przeczytać jednym tchem, bo trzeba sobie robić przerwy na głośny śmiech. W książce spotkamy wielu znajomych z Kaczogrodu i Myszogrodu, a autor często puszcza oko do kaczkofanów. Szczerze polecam także dwie pozostałe książki o naszych ulubionych disnejowskich bohaterach, zatytułowane Strachosfera: Koszmarna formuła oraz Szpiegomania: Podwójny przekręt.zachwala Jacek Drewnowski, redaktor merytoryczny cyklu. Twórca, redaktor i tłumacz, znawca świata Gwiezdnych Wojen i zawiłości Kaczogrodu. Od lat troszczy się o wyjątkowe i spójne przełożenie historii Kaczora Donalda na polski język i rzeczywistość.
Wszystkie trzy tytuły w serii: „Młody Kaczor Donald: Niefortunne przypadki młodej kaczki”, „Minnie i Daisy. Szpiegomania: Podwójny przekręt” oraz „Strachosfera: Koszmarna formuła” wyróżniają świetne ilustracje nawiązujące do stylu znanego fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie, jego siostrzeńcach, czy bohaterach Myszogrodu.
Lektura opowieści komiksowych to prawdziwa uczta i gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie dla wszystkich niezależnie od wieku! Doskonała propozycja dla całej rodziny!

Niefortunne przypadki młodej kaczki


Młody Kaczor Donald jest wygadaną i przedsiębiorczą kaczką, a gdy nad gospodarstwem jego ukochanej babci zawiśnie widmo bankructwa, nie cofnie się przed niczym, aby ocalić rodzinny majątek. W wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności dostaje się do elitarnej szkoły z internatem, w której musi… - błahostka - przetrwać. To prawdziwe wyzwanie, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że stypendium zostało przyznane przez pomyłkę, jedyny kumpel Donalda to gołąb, który nie umie grać na saksofonie, a jego współlokator wydaje się demonicznym łotrem wszech czasów, planującym przejęcie władzy nad światem. Donald nie zamierza się jednak poddać tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się bardzo atrakcyjna koleżanka.

SZPIEGOMANIA. Podwójny sekret

Myszka Minnie i kaczka Daisy rozpoczynają właśnie studia na Uniwersytecie Kalisoty! Wkrótce okaże się, że nowe otoczenie, obiecujące znajomości i ekscytujące perspektywy związane z nauką to dopiero początek wyzwań, przed którymi staną przyjaciółki. Czy Minnie dowie się, co takiego ukrywa Daisy? Jak się zakończy tajemnicza misja, w którą zaangażują się dziewczyny? Kto okaże się czarnym charakterem?

STRACHOSFERA. Koszmarna formuła

Hyzio, Dyzio i Zyzio, niezrównani siostrzeńcy Kaczora Donalda, stają w obliczu nowej przygody. Wyruszają na wymianę uczniowską do Berlina, gdzie czeka na nich nie tylko nowa koleżanka, pyszne jedzenie, i futbol, lecz także… wielkie niebezpieczeństwo! Czy kaczorki podejmą walkę z szalonym naukowcem, który zamierza opanować świat za pomocą strachu? Jak zakończy się ten nierówny pojedynek?

Komentarze

 1. To będzie w formie jak komiksy? Czyli normalnie kadry? Czy tekst jak w książce uzupełniony obrazkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki z elementami komiksowymi.
   Prawdopodobnie jeszcze dziś zaprezentujemy przykładowe strony.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela