Komiksowe premiery - czerwiec 2020 - Smerfy, azjatycki MegaGiga i "Disney Masters"

Czerwiec - początek lata. Będzie to tym razem miesiąc przejściowy, w którym pojawią się głównie tytuły oryginalnie zapowiedziane na odwołane majowe Warszawskie Targi Książki. Nie zabraknie jednak ciekawych tytułów, także w przypadku komiksów Disneya.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
3 czerwca - Kraina Lodu: Ukryta moc - 29,99 zł
Trzeci tom serii zbierającej komiksy z bohaterami Krainy Lodu będzie zawierać oryginalnie wydaną przez Dark Horse trzyczęściową miniserię The Hero Within. Komiks został stworzony dla Disney Publishing Worldwide przez Joego Caramagnę i Kawaii Studio. Recenzję wcześniejszych tomów znajdziecie na blogu.
4 czerwca - MegaGiga 53: Pierwszy samuraj - 24,99 zł
Pierwszy w tym roku MegaGiga będzie składał się z historii o tematyce dalekowschodniej. Nie zabraknie wiele komiksów z kaczkami i myszami rozgrywającymi się w Japonii czy Azji. Wśród nich pojawią się cztery historie utrzymane w stylistyce mangowej jak i lubiane opowieści typu Ukryty tygrys, przyczajony smok autorstwa Mottury i Faraciego czy Uciekająca panna młoda, komiks z Mikim i Donaldem narysowany przez Ferioliego. Pełne informacje o tomie znajdziecie na blogu. Komiks jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl
24 czerwca - Kaczor Donald 2020-06 - 9,99 zł
Na stronie sklepu Egmontu dostępny w przedsprzedaży jest czerwcowy Kaczor Donald, ale na razie nie zostały dodane jakiekolwiek informacje o nim. Na pewno czytelnicy będą mogli się zapoznać z kolejną dawką kaczych i mysich komiksów, lecz dokładna zawartość wydania będzie prawdopodobnie znana za kilkanaście dni.
30 czerwca - Gigant Poleca na wakacje: Przygoda na balkonie - 14,99 zł - POLECAMY!
Specjalny tom Giganta na wakacje zawiera prawie 160 stron historyjek z kaczkami i myszami oraz wakacyjne porady. W publikacji pojawią się się zarówno historie znane polskim czytelnikom jak Dziewczyna z perły jak i wiele nowych komiksów, w tym historie Freccero i Facciniego.  Komiks jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl
17 czerwca do sprzedaży trafią książki z kaczogrodzkimi i myszogrodzkimi bohaterami z serii Opowieść komiksowa. Więcej informacji o zapowiedzianych tytułach znajdziecie w osobnym tekście.

KOMIKSY DISNEYA W USA
10 czerwca - Walt Disney's Uncle Scrooge Vol 04: The Twenty-four Carat Moon - 29,99$ - POLECAMY!
Chronologicznie 22. tom kolekcji Barksa - The Twenty-four Carat Moon będzie zbierał komiksy z Barksa z Sknerusem stworzone pod koniec lat 50., poza tytułową historią o podróży Sknerusa na księżyc składający się z litego złota, w wydaniu pojawi się m.in. The Flying Dutchman. Większość historii z tego tomu pojawi się po polsku w lipcu. 
10 czerwca - Disney Comics and Stories #12 - 5,99$
Zaplanowane pierwotnie na kwiecień wydanie będzie zawierać trzy historie z udziałem Goofiego - dłuższą Goofy and the Creepy Crawler Zemelo i Zanchiego i krótsze A Castle for Goofy i At the Hotel.
17 czerwca - Disney Masters Vol 11: Mickey Mouse - The Ice Sword Saga: Book 2 - 29,99 $ - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Drugi tom zbierający jedną z najsłynniejszych disnejowskich serii. W wydaniu pojawią się dwie kolejne części sagi De Vity o mieczu z lodu -  
The Prince of Mists Strikes Back i The Sleeping Beauty in the Stars, a także komiks z Donaldem - The Secret of 313. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.    
17 czerwca - Uncle Scrooge #56 - 4,99$ - POLECAMY! 
 Numer składający się z drugiego rozdziału The New Adventures of the McDuck Dynasty, czyli kontynuacji Z dziejów Kaczego Rodu - The Secret of Oceanium. Rozdział, jak i cała seria, został stworzony przez Sistiego i Scarrione.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
3 czerwca - Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego - 29,99 zł
Drugi komiks z uniwersum Minecrafta wydany przez Egmont to 88-stronicowy zbiór różnych opowieści stworzonych m.in. przez Hope Larson, Kevina Panetta, Rafera Robertsa oraz Ian Flynna.
3 czerwca - Smerfy 9: Awantura w wiosce Smerfów - 24,99 zł - POLECAMY!
Nowe wydanie klasycznego albumu Peyo, który pierwszy raz pojawił się po polsku
w 1998 roku. Album zawiera dwie historie - tytułową Awanturę w wiosce Smerfów, a także Gry Smerfolimpijskie.
3 czerwca - Śledztwa Enoli Holmes 2: Sprawa lady Alistair  - 34,99 zł
Drugi tom utrzymanego we wyjątkowej oprawie graficznej komiksu Sereny Blasco nawiązującego do Sherlocka Holmesa. Seria jest oparta na książkach o Enoli Holmes stworzonych przez Nancy Springer.
4 czerwca - Bajka na końcu świata 1: Ostatni ogród (dodruk) - 39,90 zł
Pierwszy tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca. Obecnie w sprzedaży znajduje się pięć tomów, a pierwszy doczeka się dodruku.

Jeżeli kojarzycie, że w czerwcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl, livro.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Fantagraphics

Komentarze

  1. ,,W końcu pojawi się po angielsku"? Ja to raczej bym się cieszył gdyby wyszedł po polsku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)