MegaGiga 53 "Pierwszy samuraj" - od dziś w sprzedaży - Mottura, Ferioli, Ziche

Kolejna nowość z kaczkami i myszami trafiła do sprzedaży! Od dzisiaj w kioskach, ale też w internecie (np. na Egmont.pl), jest dostępny 53. tom MegaGiga - Pierwszy samuraj. Wydanie jest pełne azjatyckich historii z bohaterami Disneya, dostarcza ponad pół tysiąca stron komiksów za niewielką cenę. Tom jest polskim odpowiednikiem majowego Lustiges Taschenbuch Spezial.
Wydanie składa się - podobnie jak większość ostatnich MegaGiga i Gigantów Mamutów - z mieszanki całkiem nowych historii z ciut starszymi komiksami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dwie opowieści - Ukryty tygrys, przyczajony smok Faraciego i Mottury to być może najlepszy komiks o tematyce japońskiej jaki kiedykolwiek powstał w uniwersum Disneya. Natomiast rysunki do Zmykającej panny młodej zrobił Ferioli. Jest to także jeden z niewielu komiksów z Donaldem i Mikim jaki powstał w ciągu ostatnich dekad.
Miłym akcentem jest także zamieszczenie czterech historii utrzymanych w stylu mangowym. Tym razem są jednak one zaprezentowane w układzie "europejskim" i w kolorze, inaczej niż to miało miejsce w MegaGiga z 2007 roku. Nie brakuje też komiksów twórców takich jak Ziche, Corteggiani, Mazzarello, Held czy Cimino. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. u mnie komiks już na półce. Lubię tematykę samurajską i mangową chociaż w komiksach mangach nie zbyt zauważyłem różnicę pomiędzy innymi. Najbardziej podobał mi się ukryty tygrys przyczajony smok. Pierwszy raz widzę, żeby piotruś współpracował z mikim.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co do współpracy Mikiego i Piotrusia polecam też komiks "Mój osobisty wróg" z Giganta 8/98 i MegaGiga 27: https://inducks.org/s.php?c=I+TL+2227-5

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka