Fantagraphics zapowiada: Fantomen Murry'ego, Bottaro, Barks i Milton

Amerykańskie wydawnictwo Fantagraphics publikujące między innymi kolekcje z klasycznymi komiksami Disneya ogłosiło swoje pierwsze zapowiedzi na przyszły rok. W pierwszym kwartale przyszłego roku do sprzedaży trafią trzy komiksy Disneya i jedna niezwykle ciekawa publikacja niedisnejowska.
Seria Disney Masters nadal będzie wydawana w dość szybkim tempie. 15. i 16. tom cyklu prezentującego komiksy twórców z różnych stron świata pojawią się w styczniu i marcu.
Na 26 stycznia zaplanowana została premiera Mickey Mouse: New Adventures of the Phantom Blot. Będzie to wyjątkowe wydanie, kosztujące tyle ile inne tomy z serii (29,99 $), ale liczące aż 252 stron. Wyjątkowa grubość tomu wynika z tego, że będzie zawierać całość serii Phantom Blot z lat 60., czyli 7 długich komiksów z Mikim i Fantomenem narysowanych przez Paula Murry'ego oraz wiele gagów z udziałem myszogrodzkiego złoczyńcy.
30 marca pojawi się kolejny tom poświęcony komiksom Luciano Bottaro - Donald Duck: Jumpin' Jupiter!. Wydanie można nazwać kontynuacją drugiego tomu serii także poświęconemu komiksom Bottaro, ponieważ pojawią się w nim dwa kolejne komiksy o kosmicie Rebo - Alla ricerca del papero virtuale i Paperino e l'invasione di Giove. Poza nimi w tomie zostanie zamieszczony jeden z komiksów o Doktorze Schayboosie.

20. już tom kolekcji Barksa od Fantagraphics jest zaplanowany na 23 lutego przyszłego roku. Uncle Scrooge: Island in the Sky będzie zawierać komiksy Barksa z Sknerusem w roli głównej z początku lat 60., w tym takie historie jak tytułowe Island in the Sky, The Paul Bunyan Machine czy All at Sea. Nie zabraknie też krótszych historii z udziałem Diodaka. Cała kolekcja Fantagraphics będzie składała się z ok. 35 tomów.
Całkowitym zaskoczeniem jest natomiast czwarty tytuł, czyli Nuft and the Last Dragons: The Great Technowhiz. Na 12 stycznia przyszłego roku zapowiedziany został 168-stronicowy zbiorek autorskich komiksów Freddiego Miltona o smokach. Freddy Milton to twórca doskonale znany twórcom kaczych historyjek, szczególnie ze współpracy z Jippesem z lat 70. zawartej w jednym z wcześniejszych tomów Disney Masters. Publikacja ukaże się w formacie zbliżonym do A4, w miękkiej oprawie i cenie okładkowej 22,99 dolara.
Warto też wspomnieć o bardzo ciekawej ofercie Fantagraphics na drugą połowę tego roku, o której więcej informacji znajdziecie w jednym ze wcześniejszych tekstów.

Komentarze

  1. O ile USA za rok będzie jeszcze istniało.

    OdpowiedzUsuń
  2. 59 yr old Systems Administrator II Bar Matessian, hailing from Brentwood Bay enjoys watching movies like Class Act and amateur radio. Took a trip to Himeji-jo and drives a Outlook. sprawdz moje kompetencje

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru