Fantagraphics zapowiada: Fantomen Murry'ego, Bottaro, Barks i Milton

Amerykańskie wydawnictwo Fantagraphics publikujące między innymi kolekcje z klasycznymi komiksami Disneya ogłosiło swoje pierwsze zapowiedzi na przyszły rok. W pierwszym kwartale przyszłego roku do sprzedaży trafią trzy komiksy Disneya i jedna niezwykle ciekawa publikacja niedisnejowska.
Seria Disney Masters nadal będzie wydawana w dość szybkim tempie. 15. i 16. tom cyklu prezentującego komiksy twórców z różnych stron świata pojawią się w styczniu i marcu.
Na 26 stycznia zaplanowana została premiera Mickey Mouse: New Adventures of the Phantom Blot. Będzie to wyjątkowe wydanie, kosztujące tyle ile inne tomy z serii (29,99 $), ale liczące aż 252 stron. Wyjątkowa grubość tomu wynika z tego, że będzie zawierać całość serii Phantom Blot z lat 60., czyli 7 długich komiksów z Mikim i Fantomenem narysowanych przez Paula Murry'ego oraz wiele gagów z udziałem myszogrodzkiego złoczyńcy.
30 marca pojawi się kolejny tom poświęcony komiksom Luciano Bottaro - Donald Duck: Jumpin' Jupiter!. Wydanie można nazwać kontynuacją drugiego tomu serii także poświęconemu komiksom Bottaro, ponieważ pojawią się w nim dwa kolejne komiksy o kosmicie Rebo - Alla ricerca del papero virtuale i Paperino e l'invasione di Giove. Poza nimi w tomie zostanie zamieszczony jeden z komiksów o Doktorze Schayboosie.

20. już tom kolekcji Barksa od Fantagraphics jest zaplanowany na 23 lutego przyszłego roku. Uncle Scrooge: Island in the Sky będzie zawierać komiksy Barksa z Sknerusem w roli głównej z początku lat 60., w tym takie historie jak tytułowe Island in the Sky, The Paul Bunyan Machine czy All at Sea. Nie zabraknie też krótszych historii z udziałem Diodaka. Cała kolekcja Fantagraphics będzie składała się z ok. 35 tomów.
Całkowitym zaskoczeniem jest natomiast czwarty tytuł, czyli Nuft and the Last Dragons: The Great Technowhiz. Na 12 stycznia przyszłego roku zapowiedziany został 168-stronicowy zbiorek autorskich komiksów Freddiego Miltona o smokach. Freddy Milton to twórca doskonale znany twórcom kaczych historyjek, szczególnie ze współpracy z Jippesem z lat 70. zawartej w jednym z wcześniejszych tomów Disney Masters. Publikacja ukaże się w formacie zbliżonym do A4, w miękkiej oprawie i cenie okładkowej 22,99 dolara.
Warto też wspomnieć o bardzo ciekawej ofercie Fantagraphics na drugą połowę tego roku, o której więcej informacji znajdziecie w jednym ze wcześniejszych tekstów.

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Kaczogród Carla Barksa 11-14 - przegląd zawartości