Egmont w sierpniu: Kajtek i Koko, Czwórka oraz Smerfy [Komiksy dla wszystkich]

Wydawnictwo Egmont oficjalnie potwierdziło swoje plany na sierpień. Choć lista zapowiedzianych tytułów pokrywa się z prezentowaną w katalogu, to teraz zostały podane szczegółowe informacje o publikacjach. Najciekawszą zapowiedzią raczej jest 3. tom kolekcji Rosy, o którym pojawiła się informacja wcześniej, lecz nie brakuje innych ciekawych zapowiedzi.

W sierpniu w końcu do sprzedaży trafi, przesuwany kilka razy, szósty tom Kajtka i Koka w Kosmosie - Dwór Apodyktusa. Przedostatni tom kolorowej edycji słynnego komiksu Janusza Christy będzie zawierał kolejne prawie 100 stron opowieści SF. Autorem okładki jak i lustracji w środku będzie Cesar Ferioli, czyli twórca znany z łam Kaczora Donalda i publikowanych tam komiksów z Donaldem i Mikim. Publikacja ostatniego tomu serii jest planowana na grudzień.
W czasie sierpniowych ciepłych dni czytelnicy będą mogli także przeczytać piąty album Czwórki z Baker Street Dijana, Legranda i Etiena. W Dziedzictwie Moriaty'ego bohaterowie zmierzą się ze współpracownikami szalonego profesora. Niezwykle pozytywną recenzję dwóch wcześniejszych historii o pomocnikach Sherlocka Holmesa znajdziecie na blogu.  Premiera szóstego albumu jest planowana na październik, we Francji na razie zostało wydanych osiem albumów.


Letnie klimaty wprost biją z okładki kolejnego tomu Smerfów zapowiedzianego przez Egmont. Smerfy na letnisku to wydany oryginalnie w 2009 roku 27. album serii, który został stworzony przez Thierriego Culliforda i Alaina Josta (scenariusz) oraz Pascala Garraya (rysunki). Kolejny album o przygodach niebieskich ludków zostanie wydany w październiku.
W sierpniu swoją premierę będzie miał także drugi tom Kamili i koni pod tytułem Mistrzowie. Wydanie będzie zawierać kolejne 3 albumy serii, czyli prawie 150 stron komiksu o perypetiach młodych miłośniczek jeździectwa. Autorami serii są Lili Mésange oraz Stefano Turconi, którego czytelnicy bloga mogą kojarzyć m.in. z mysiej Wyspy skarbów.
Wszystkie zapowiedziane komiksy pojawią się w sprzedaży 12 sierpnia. Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.
Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar