Asteriks "Złoty menhir" - szczegóły polskiego wydania [Komiksy dla wszystkich]

Wydawnictwo Egmont opublikowało informację prasową w ramach której zostały zaprezentowane szczegóły zaplanowanego na listopad tego roku polskiego wydania wyjątkowego albumu z Asteriksem - Złotego menhira ilustrowanej historii Goscinny'ego i Uderzo, która została oryginalnie wydana pół wieku temu jako słuchowisko z ilustracjami, a dopiero teraz pojawi się w formacie albumowym. O publikacji pierwszy raz napisaliśmy tuż po ogłoszeniu premiery we Francji.

Książka trafi do sprzedaży 12 listopada tego roku, będzie liczyła 48 stron, a jej cena okładkowa wyniesie 22,99 zł. Album będzie zawierał tekst słuchowiska napisanego przez Rene Goscinny'ego w 1967 roku, którego fabuła prezentuje się w następujący sposób:
We wsi panuje podniecenie: Kakofoniks postanowił wziąć udział w słynnym konkursie pieśni galijskich bardów, w którym nagrodą jest Złoty Menhir. Asteriks i Obeliks będą towarzyszyć bardowi, aby chronić go przed Rzymianami, którzy mają go śledzić - nie wolno im spuszczać Kakofoniksa z oka, choćby nawet miało to dla nich oznaczać utratę słuchu.

Wyjątkowość albumu podkreśla też fakt, że jeszcze w poprzednim roku Albert Uderzo nadzorował prace nad renowacjom ilustracji, które oryginalnie zostały wydane w formie dodatku do słuchowiska. Co można zobaczyć na poniższych ilustracjach, renowacja nie była prosta, ponieważ rysunki zachowały się jedynie w formie skanów oryginalnego wydania. Efekt jednak jest zaskakująco dobry, więc czytelnicy będą mogli cieszyć się ilustracjami w najlepszej możliwej jakości.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru