Koronawirus kontra Kaczor - dane o sprzedaży KD w kwietniu 2020

Wczoraj ZKDP udostępniło dane dotyczące m.in. sprzedaży kwietniowego numeru Kaczora Donalda. Wynika z nich, że KD 2020-04 sprzedał się w 10 805 egz., natomiast jego nakład wyniósł 29 900 egz., czyli sprzedało się 36,1% wydrukowanych kopii.
Jest to rezultat naprawdę niezły biorąc pod uwagę dwa aspekty. Po pierwsze - epidemia koronawirusa, numer był w sprzedaży od połowy kwietnia do połowy maja, czyli w okresie największych obostrzeń. Po drugie - nakład po raz kolejny spadł i po raz pierwszy wynosi mniej niż 30 tysięcy egzemplarzy. Wiele innych pism Egmontu zanotowało gorsze wyniki, Auta sprzedały się w zaledwie 6 801 egz., natomiast najpopularniejsze zwykle pismo Egmontu, czyli Zabawy i Marzenia z Barbie, w 16 756 egz..
Wybrane ostatnie numery Kaczora Donalda z tego roku są nadal dostępne na Egmont.pl. W ofercie sklepu jest także najnowsze wydanie, w którym zamieszczono m.in. historie Barksa, Miguela czy Moty. Już w najbliższą środę pojawi się kolejny numer, który choć jest już dostępny na Egmont.pl, to nadal nie zostały podane szczegółowe informacje o publikacji.
Źródło ilustracji: materiały własne /Egmont

Komentarze

  1. Czyli znów nakład obniżony co niebezpiecznie nas zbliża do progu opłacalności wydawania KD... Dobrze chociaż, że sprzedaż nie zapikowała w dół jakoś bardziej...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela