Gigant Poleca Premium 2026-03 "Superkwęk 2" - zapowiedź - kolejne klasyki Martiny i De Vity!

Kolejne gigantyczne wydanie z klasycznym Superkwękiem! Już pod koniec przyszłego miesiąca, 28 lipca, do sprzedaży trafi kolejny Gigant Poleca Premium pod tytułem Superkwęk 2. Będzie to kolejny 624-stronicowy tom z pierwszymi historiami o kaczym mścicielu. Cena okładkowa wydania wyniesie 49,99 zł i już teraz zamówicie go z rabatem na Egmont.pl.
Publikacja jest przedrukiem drugiego tomu niemieckiego Lustiges Taschenbuch Phantomias Collection, który trafił do sprzedaży pod koniec 2025 roku.

W tomie znajdziecie 11 klasycznych komiksów o Superkwęku, które zostały stworzone w latach 1973-1977. Za większość z nich odpowiadali Guido Martina i Massimo De Vita, ale chociażby historię o pierwszym spotkaniu Superkwęka i Superkwoczki narysował inny doskonały włoski twórca, Giorgio Cavazzano. Trzy spośród opowieści pojawiły się wcześniej w Polsce, w wydaniach sprzed kilkunastu lat, ale trudno na to narzekać, skoro teraz w ramach paru tomów dostaniemy kompletne wydanie klasycznych komiksów o kaczym mścicielu.

Nie jest to edycja w pełni chronologiczna, więc poza tym w środku tomu pojawią się też dwa ciut późniejsze komiksy, stworzone na przełomie lat 70. i 80. Nie zmienia to faktu, że w naprawdę atrakcyjnej cenie dostaniemy bardzo grube wydanie z wieloma słynnymi włoskimi komiksami. Oby tym razem obyło się bez problemów, które dotyczyły pierwszego tomu. I miejmy nadzieję, że bez zwłoki w kolejnych latach dostaniemy następne tomy o Superkweku, ponieważ to jedne z najlepszych i najciekawszych Gigantów z ostatnich lat.

W lipcu poza tomem o Superkwęku pojawi się też wiele innych Gigantów. W Gigancie Poleca będzie można znaleźć wiele wakacyjnych historii, a także długi komiks z Goofym w roli głównej, natomiast w Gigancie Poleca Extra zostaną przedrukowane historie związane z różnymi tajemnicami.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. No fajnie. Muszę dwa tomy kupić bo ciężko tak gruby komiks w miękkiej okładce czytać bez jej zaginania. Jeden do czytania, drugi do szuflady.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooooo i to jest wiadomość 👍 Dziwi, że nie zaplanowali tego na Pyrkon w ramach nomen omen GIGANTycznej promocji.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

25-lecie "Coś z niczego" Kołodziejczaka i Vicara

Olesiejuk wydał tom z klasycznymi paskami o Kubusiu Puchatku!