Kolejne filmowe komiksy - Klasyczne baśnie Disneya i Nauka z komiksem

Wcześniej pisaliśmy o innych zapowiedziach z katalogu Egmontu: o kolekcji Barksa, o Włoskim Skarbcu, o W.I.T.C.H. i o mangach, natomiast teraz, w ostatnim tekście poświęconym tegorocznemu katalogowi Klubu Świata Komiksu, przejdziemy do tytułów związanych z filmowymi markami Disneya. W tym wypadku także nie ma wielkich zaskoczeń, a Egmont będzie kontynuować Klasyczne baśnie Disneya, serię z adaptacjami filmów kinowych, i Naukę z komiksem, cykl z popularnonaukowymi komiksami.

Klasyczne baśnie Disneya to bodajże jedyna seria disnejowska od KŚK, której w tym roku pojawi się więcej tomów niż w poprzednim. W 2023 roku wydano jedynie 2 tomy, natomiast w tym roku powróciliśmy do wcześniejszego cyklu wydawania i pojawią się aż 4 albumy, w tym dwa w drugim półroczu. W lipcu pojawi się Kopciuszek, w którym znajdzie się zmodyfikowana wersja adaptacji stworzonej w latach 90. przez francuskich twórców, która wcześniej po polsku została wydana w ramach Disney Komiks.

Natomiast na październik jest zapowiedziany Pinokio, w którym znajdzie się adaptacja jednego z najstarszych filmów animowanych Disneya, który został oparty na klasycznej powieści Carlo Collodiego. Co ciekawe, w tym wypadku w środku znajdziecie się wielokrotnie zmodyfikowany pasek komiksowy z 1939 roku, który stworzyli Merrill De Maris i Hank Porter. Podobna wersja komiksu pojawiła się wcześniej także w Disney Komiks.

 

Egmont zamierza też kontynuować serię Nauka z komiksem, a wśród zapowiedzianych tytułów znalazły się zarówno kontynuacje znanych już dotąd cykli, jak i całkowicie nowe albumy. Z kontynuacji do sprzedaży trafią Era dinozaurów. Kres potęgi, czyli dinozaury kredy, tom zamykający cykl o dinozaurach z bohaterami Toy Story 4, oraz Miasta przyszłości. Jak żyć lepiej, tom zamykający cykl związany z ekologią nawiązujący do uniwersum Zwierzogrodu. Pierwszy z albumów pojawi się w sierpniu, drugi w listopadzie.

Natomiast w listopadzie do sprzedaży trafi też Życie pod wodą. Oceaniczne ABC, czyli pierwszy tom cyklu opowiadającego o podmorskich stworzeniach nawiązującego do filmu spod marki Gdzie jest Nemo. Co ciekawe, po raz pierwszy album został zapowiedziany na ten rok już w ramach zeszłorocznego katalogu Egmontu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. A nie miało być i coś o energii z potworami i spółka w ramach nauki z komiksem? Coś było na tej prezentacji z marca lub kwietnia

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen