Kontynuacje mang disnejowskich - Miasteczko Halloween i Twisted-Wonderland

Egmont kontynuuje wydawanie mang i tytułów w stylistyce mangowej nawiązujących do marek Disneya. W katalogu na drugie półrocze zapowiedziano trzy tytuły, z których każdy jest w pewnym stopniu kontynuacją tego, co Egmont wydawał do tej pory, choć w dwóch przypadkach po części możemy mówić o nowościach.

Pierwszą z nowości jest Twisted-Wonderland: Zdarzenia w Savanaclaw, czyli kontynuacja ostatnio zakończonego przez Egmont cyklu Zdarzenia w Heartslabyulu. Pierwszy tom mangi został zapowiedziany na wrzesień. Za serię odpowiadają Yana Toboso i Suzuka Oda, na razie w Japonii wyszedł jedynie 1 tom, ale cały czas jest tworzona, poza tym równolegle powstaje też inny cykl nawiązujący do popularnej gry mobilnej Twisted-Wonderland. Biorąc pod uwagę, że to jeden z hitów Egmontu, to prawdopodobnie on też pojawi się w Polsce.

W październiku, podobnie jak rok temu, dostaniemy kolejny tytuł nawiązujący do słynnego filmu Tima Burtona Miasteczko Halloween, tym razem będzie to Miasteczko Halloween. Dyniowy Król (The Nightmare Before Christmas: The Battle for Pumpkin King), jednotomowy komiks stworzony przez Dana Connera i Deborah Allo. Jest to album przedstawiający historię rozgrywającą się lata przed akcją filmu. W USA wyszło jeszcze więcej komiksów nawiązujących do produkcji, więc być może w kolejnych latach też pojawią się w Polsce.

Równolegle zostanie wydany drugi i ostatni tom Pięknej i Bestii - Opowieść Bestii. Jest to dwutomowa seria od Mallory Reaves i Studia Dice, która na nowo reinterpretuje aktorski film Disneya z 2017 roku oparty na klasycznej animacji. Pierwszy tom, zapowiedziany na czerwiec, przedstawi opowieść z perspektywy Belli ze strony Bestii.  

Poza tym Egmont będzie kontynuować wydawanie mang opartych na produkcjach z uniwersum Gwiezdnych wojen oraz opowiadających o bohaterach DC.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen