Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - dziś premiera - słynny komiks Castiego!

Dziś pojawił się Gigant Poleca Special - Letnie klimaty. Jest to piąty tom wakacyjny wydany w Polsce w ostatnich latach, ale pierwszy w ramach serii Gigant Poleca Special, do której w tym roku przeniesiono tomy związane z świętami i porami roku. Cena okładkowa opublikowanego w formacie A5 256-stronicowego wydania wynosi 24,99 zł,
Tom jest oparty na niemieckim Lustiges Taschenbuch Sonderband: Sommer z 2023 roku, ale wprowadzono parę zmian, dotyczą one głównie jednego, bardzo dobrze ocenianego komiksu.

Egmont zrobił czytelnikom niezwykle miłą niespodziankę, ponieważ do tomu wakacyjnego dołączył jeden z najlepiej ocenianych komiksów Disneya z tego wieku. 61-stronicową opowieść Castiego, mistrza mysich komiksów, z Mikim i Ele-Mele, która została przez forum Papersera okrzyknięta najlepszą historią 2010 roku, a na topliście Inducks zajmuje bardzo wysokie 107. miejsce. Świat Tutora to pełna emocji kryminalna opowieść opowiadająca o tajemniczym zniknięciu zwierząt z całego świata. Nawet tylko dla tego komiksu warto kupić ten tom.

Reszta tomu przy tej historii wypada blado, ale to nie oznacza, że nie pojawią się w niej przyjemne komiksy. Wśród nich znajdziecie 3 historie napisane przez Salvagniniego opowiadające o perypetiach Kaczej Rodziny, klasyczne opowieści z kaczkami i myszami Amendoli oraz Asteritiego, a także nowe historie o kaczkach stworzone przez włoskich twórców w ciągu ostatnich paru lat.

Dziś do sprzedaży trafił też nowy tom zwykłego Giganta, w którym znajdziecie kilka ciekawszych historii. Natomiast kolejny tom Giganta Poleca Special pojawi się w sprzedaży 27 września i będzie to wydanie o tematyce halloweenowej. Pewnie dokładniejsze informacje o wydaniu poznamy kilka tygodni przed premierą.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

 1. Tylko 9 stron dubli - to warto brać. Jedyny minus, to coraz wyższa cena, mimo spadającej inflacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inflacja spada czyli ceny wolniej rosną. Ale nadal rosną.

   Usuń
  2. Tak, ale ceny komiksów rosną jakby bardziej niż powinny. W szczycie inflacji drożały dużo mniej (a często wcale)...

   Usuń
 2. dobra cena mega fajny komiks

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko jeden reprint. Oby tak dalej

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela