Teresa Radice i Stefano Turconi gośćmi Komiksowej Warszawy!

Marco Gervasio nie będzie jedynym autorem związanym z komiksami Disneya, który w tym roku pojawi się na festiwalu Komiksowa Warszawa odbywającym się w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie zaplanowanych na 23-26 maja. Poza tym gośćmi festiwalu będą Teresa Radice i Stefano Turconi, twórcy znani z wielu serii, zarówno disnejowskich jak i niedisnejowskich, wydawanych w Polsce.

Fani komiksów Disneya Teresę Radice i Stefano Turconiego najbardziej mogą kojarzyć z wydanej w 2017 roku w Gigancie Wyspy skarbów, ciepło przyjętej adaptacji klasycznej opowieści, ale kilkanaście stworzonych przez nich komiksów pojawiło się w różnych Gigantach. Na świecie zasłynęli też z serii Reporter Goofy, z której jeden komiks ukazał się w poprzednim roku w wakacyjnym Gigancie. Przez lata także pracowali nad przygodami W.I.T.C.H..

W ostatnim czasie małżeństwo skupiło się na pracy nad autorskimi komiksami, które zostały niezwykle dobrze przyjęte na europejskich rynkach. W Polsce dwa z nich zostały wydane przez Mandiokę - Zakazany port i Ziemia, niebo, kruki, natomiast Egmont wydał rozgrywającą się w średniowieczu serię dla młodych czytelników - Toska z lasu. Turconi pracował też nad serią dla młodzieży opowiadającą o klubie jeździeckim - Kamila i konie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Komiksowa Warszawa

Komentarze

 1. Czy będzie możliwość spotkania Marco Gervasio w inny dzień niż sobota?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ten moment nie wiadomo

   Usuń
  2. Sobota? https://targi-ksiazki-warszawa24.exposupport.pl/lista-spotkan sugeruje piątek

   Usuń
  3. W sobotę ma być spotkanie w ramach Komiksowej Warszawy, w piątek na stoisku Egmontu.

   Usuń
 2. Dzięki za czujność. Będą kolejne Giganty do zabrania i próby uzyskania autografu, poza tymi od Gervasio.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen