Gigant Poleca Extra 2024-03 "Wszystkiego najlepszego, Donald!" - dziś premiera - Artibani, Cavazzano i Faccini

Dziś do sprzedaży trafił Gigant Poleca Extra poświęcony 90. urodzinom Donalda. Tom Wszystkiego najlepszego, Donald! liczy 336 stron i jest wydany w cenie okładkowej 27,99 zł. W środku znajdziecie ogromną porcję komiksów z Donaldem w roli głównej, ale bywały dużo lepsze urodzinowe tomy. Komiks jest też dostępny na Egmont.pl.  
Wydanie jest oparte na najnowszym tomie Lustiges Taschenbuch Enten-Edition, niemieckiej serii poświęconej komiksom z kaczkami.

Problem tego tomu jest dokładnie taki sam, jak wielu innych wydań specjalnych przygotowywanych przez niemiecką redakcję w ostatnim czasie - jest bardzo średni i składa się w dużej części z komiksów znanych czytelnikom, z których co najmniej parę pojawiło się zarówno na niemieckim jak i na polskim rynku w ciągu paru ostatnich lat. Chociażby w tomie znajdują się dwa komiksy narysowane przez Cavazzano, tylko oba były wydane już w Polsce dwukrotnie, a ostatni przedruk nastąpił zaledwie 3 i pół roku temu, na przełomie lat 2020 i 2021.

Nie można jednak powiedzieć, że są to komiksy złe, lecz jest to zbiór różnych standardowych komiksów z Donaldem, jakich wiele ukazało się w Gigantach na przestrzeni ostatnich dekad. W tomie znajdują się też historie Facciniego, Chierchiniego, Michelinego i De Lorenziego. Interesującym elementem jest całkiem nowy 110-stronicowy komiks przygotowany przez Disney Publishing Worldwide z okazji 90. urodzin Kaczora Donalda nad którym pracowali włoscy twórcy. Choć często tego typu komiksy nie wypadają zbyt dobrze.

Jeszcze w tym tygodniu do sprzedaży trafią dwa inne Giganty - zwykły Gigant z paroma ciekawymi historiami oraz wakacyjny Gigant Poleca Special ze świetną historią Castiego. Oba tomy były przedpremierowo dostępne na targach w Warszawie. Natomiast w tym roku w Gigancie Poleca Extra pojawi się jeszcze parę ciekawych tomów, w tym już za parę tygodni wydanie poświęcone Młodym SkautomTeraz możecie Giganta Poleca Extra kupić w prenumeracie, w której cena za 7 tomów to 167,93 zł.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

 1. Egmont se trochę jaja robi. Na targach wydrukowane tomy przed premierą a ja dostaje maila, że wysyłka przesunięta na 05.06 -.-'

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z prenumeraty przyszedł tydzień temu, razem z nowym GP

   Usuń
  2. Najpewniej będzie szybciej. Egmont.pl zawsze przesyła takie mejle, nawet jeśli egz. przyjdą do nich tego samego dnia wieczorem.

   Usuń
 2. Od czego to zależy, że jedni taki sam komiks dostają jeszcze przed premierą, inni chwilę po premierze a jeszcze inni mają wysyłkę opóźnioną ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Za dużo dubli - podziękuję. W ogóle muszę zacząć ograniczać te Specjale, bo Egmont za dużo tego wydaje. I dostajemy półduble, zamiast normalnych premierowych Gigantów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam wolę ograniczać GP, żeby wspierać ładne wydania GP Extra i Special, a nie takie słabe jakościowo tomy jak zwykłe GP

   Usuń
  2. Anonimowy: co z tego że ładne, skoro połowa to duble

   Usuń
  3. A to nie można kupować kilka razy tego samego komiksu, tylko tym razem wydanego w lepszej jakości? Poza tym wiele osób nie ma w swojej kolekcji wszystkich Gigantów, Kaczorów Donaldów i innych disneyowskich wydań, więc duble im nie straszne. A jak jesteś fanem to i tak kupisz do kolekcji, bo ładne wydanie

   Usuń
 4. Jak wypada ten 110 stronnicowy komiks? opyla się kupować tylko dla niego?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela