Kaczor Donald 2024-04 - dziś premiera - Gattino, Ferraris i Murry

Dziś do sprzedaży trafił czwarty w tym roku i 1035. numer w historii Kaczora Donalda. W środku nowego numeru jak zwykle znajdziecie ponad 40 stron komiksów z kaczkami i myszami, w tym dłuższą historię stworzoną przez dwóch cenionych twórców z Kaczorem Donaldem w roli głównej.
Numer jest oparty na dwudziestym pierwszym tegorocznym norweskim Donald Duck, Poza kioskami pismo jest dostępne także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl

Na pewno ciekawym elementem wydania jest historia rozpoczynająca numer, ponieważ jest to 14-stonicowy przygodowy komiks napisany przez Korhonena (gościa zbliżającego się Małopolskiego Festiwalu Komisku), a narysowany przez Gattino. Nazwiska twórców jak i tematyka historii mogą sugerować, że jest to naprawdę ciekawa lektura, oby tak było w rzeczywistości.

Reszta wydania składa się z krótszych komiksów, wśród których znajdziecie zarówno klasykę, w postaci komiksu z Mikim narysowanym przez Murry'ego, czy historii z Dziobasem, która dwie dekady temu była wydana po polsku, wśród nowszych historii warto chociażby wymienić komiks narysowany przez Ferrarisa z Babcią Kaczką i Gęgulem w rolach głównych, czy historię z rysunkami Heymansa o Donaldzie.

Warto pamiętać, że w przyszłym tygodniu pojawią się trzy publikacje z komiksami Disneya  - będą to zwykły Gigant z paroma ciekawymi historiami, Gigant Poleca Extra poświęcony urodzinom Donalda, a także wakacyjny Gigant Poleca Special ze świetną historią Castiego. Wydania są już dostępne przedpremierowo na festiwalu Komiksowa Warszawa!

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. I znowu te badziewne gadzety typu robale itp....

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli polityka wyboru co ciekawszych komiksów z kilku numerów zachodnich upadła? Kalka pojedynczego numeru norweskiego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety na to wygląda, powrót do kalek

   Usuń
 3. takie ciekawe pytanie mam, filmy mają swoje serwisy z rankingami i recenzjami, a czy komiksy mają coś takiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://inducks.org/index.php

   Usuń
  2. dzięki, a jakiś jeszcze inny który nie jest tylko z samymi kaczorami :P

   Usuń
  3. lubimyczytać.pl

   Usuń
  4. a tak na poważnie?

   Usuń
 4. Po przeczytaniu komiksu Korhonena Pan Przygoda doszedlem o wniosku jest nieco absurdalny. oto streszczenie fabuły.

  "W telewizji w Duckburgu pojawił się nowy serial telewizyjny. Problem w tym, że opowiada o przygodach, które Kaczki przeżyły już bez ich zgody. Szybko okazuje się, skąd autor czerpał tę wiedzę. Goguś opowiedział mu o tym z zazdrości o ekscytujące życie Donalda i uznał te doświadczenia za swoje. Jedynym świadkiem, który może potwierdzić plagiat, jest Scrooge. Jednak zaginął podczas wyprawy…

  To, co początkowo brzmi jak zwykła opowieść przygodowa, zamienia się w wycieczkę w przeszłość Donalda, która ma poprowadzić go tropem matki. Czy Hortensja wciąż żyje, a jeśli tak, to dokąd poszła? Rosa powiedziała kiedyś, że chciał wykorzystać Hortensje po stronie Matyldy w swoim opowiadaniu „ Druga tajemnica starego zamczyska, czyli list z domu" ale nie pozwolono mu na to, ponieważ uznano ją za zmarłą.

  Hortensja od lat bawi się z gorylami i po prostu porzuca dla tego syna? to wydaje się raczej dziecinne a nawet nieco absurdalne moim zdaniem. próby cytowania Barksa są dość nieporadne. Opowieść może być odpowiednia tylko dla bardzo młodych czytelników, ponieważ jest to raczej grupa docelowa MMM, a przecież ma 14 stron. Ale każdy, kto spodziewa się choćby odrobiny różowej magii, będzie zawiedziony.

  Tak czy siak jestem ciekaw czy mimo wszystko czy kiedyś zobaczymy Hortensje w ciele. Czyżby Egmont zmienił zdanie w tej sprawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, ale nie do końca rozumiem niektóre fragmenty Twojego postu... Dlaczego używasz angielskich nazw takich jak "Duckburg" i "Scrooge" zamiast "Kaczogrodu" i "Sknerus"? Co oznacza skrót "MMM" i zwrot "różowa magia"? Nie jestem też pewien, czy spojlery dotyczące akcji komiksu są potrzebne.

   Czy przeczytałeś tę historyjkę uważnie? Jest w niej wyjaśnione, dlaczego tyle czasu Hortensja przebywała z małpami (wbrew swojej woli).

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela