Kari Korhonen gościem Małopolskiego Festiwalu Komiksu!

Słynny fiński twórca komiksów Disneya, Kari Korhonen odwiedzi Kraków na początku czerwca! Będzie on gościem Małopolskiego Festiwalu Komiksu, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Cały program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Spotkanie z Karim Korhonenem pod tytułem Niezwykłe przypadki Sknerusa McKwacza odbędzie się w sobotę o 15:45, ale to na pewno nie będzie jedyny punkt programu związany z gościem. Kari Korhonen to twórca pracujący od ponad trzech dekad nad komiksami Disneya, w Polsce wydano łącznie 145 historyjek, nad którymi pracował, głównie w Kaczorze Donaldzie, ale nie tylko. W 2022 roku wydano album Pamiętniki Sknerusa McKwacza zawierający serię jego autorstwa.

Natomiast na ten sam dzień, ale na 13:15, jest zaplanowana prelekcja Jak Kaczor Donald podbił Europę, którą poprowadzi wyżej podpisany redaktor Centrum Komiksów Disneya i Kaczej Agencji Informacyjnej. Podczas godzinnej prelekcji dowiecie się, z czego wynika tak duża popularność komiksów Disneya w Europie, a także jak to wpływa na współczesne historie z kaczkami i myszami.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie!

Źródło ilustracji: materiały prasowe

Komentarze

  1. Mieszkam w Kr to może wpadnę. Jak już się tak blisko Korhonen pofatyguje

    OdpowiedzUsuń
  2. Będzie jakiś live z twojej pogadanki? Niestety Kraków to dla mnie za daleko.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela